Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy Specjalista w Dziale Opłat i Opomiarowania - Gorzów Wielkopolski PGW Wody Polskie
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

Joanna Kopczyńska zastępcą prezesa Wód Polskich

a+a-    Powrót       02 marca 2018       Woda   

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał 22 lutego br. Joannę Kopczyńską na stanowisko zastępcy prezesa Wód Polskich ds. zarządzania środowiskiem wodnym.

Joanna Kopczyńska jest absolwentką Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. Przed powołaniem na stanowisko zastępcy prezesa Wód Polskich pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej w Ministerstwie Środowiska.

Karierę zawodową w administracji rozpoczęła w 2004 roku zajmując się projektami z obszaru ochrony środowiska finansowanymi ze środków Unii Europejskiej (ISPA, Fundusz Spójności), negocjacjami z Komisją Europejską w zakresie środków UE przeznaczonych na ochronę środowiska (PO Infrastruktura i Środowisko 2007-2013), programowaniem środków na ochronę środowiska w ramach PO Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, LIFE 2014-2020.

Odpowiadała za koordynację przygotowywania m.in. planów gospodarowania wodami, planów zarządzania ryzykiem powodziowym, Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, Krajowego Programu Ochrony Wód Morskich. Pełniła również funkcję dyrektora wodnego oraz morskiego w kontaktach z Komisją Europejską, a także przewodniczącej Polskiej Delegacji do Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM).

Źródło: KZGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Premier odwołał wiceministra klimatu Sławomira Mazurka (09 stycznia 2020)Powołano dwóch wiceministrów klimatu (28 listopada 2019)Parlament Europejski poparł Komisję von der Leyen (27 listopada 2019)Debata po exposé premiera. Co posłowie mówią o środowisku? (26 listopada 2019)Jakość życia w toksycznym środowisku. Rzecz nie tylko o antybiotykach w (eko)żywności (31 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony