Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Sprzedaży Energii Energomix Sp. zo. o.
C-Green: Mokre osady ściekowe przekształcone w czysty biowęgiel InnoEnergy

Kalkulator oszczędności energii - sprawdź, ile energii elektrycznej zużywają twoje urządzenia

a+a-    Powrót       13 maja 2020       Energia   

W ramach projektu „Wsparcie techniczne na rzecz promowania audytu energetycznego i inwestycji w obszarze efektywności energetycznej w małych i średnich przedsiębiorstwach” Ministerstwo Klimatu udostępniło kalkulator oszczędności energii przygotowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Celem inicjatywy adresowanej głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ale także w gospodarstwach domowych, jest podnoszenie świadomości z zakresu poprawy efektywności energetycznej, a także zachęcanie do przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa oraz inwestowania w efektywność.

Czytaj: Audyt energetyczny w praktyce. Najczęściej popełniane błędy

Zastosowanie kalkulatora nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej

Aplikacja umożliwia oszacowanie ilości energii zużywanej przez sprzęt i urządzenia działające w przedsiębiorstwie. Narzędzie zaprojektowano tak, że jego zastosowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, a obliczenia wykonywane są w uproszczony sposób.

Kalkulator dostępny jest na stronie: www.kalkulator.kape.gov.pl

Kalkulator pomaga wyliczyć potencjał oszczędności energii, a także oszacować koszty inwestycji związanej z wymianą i zakupem nowego, bardziej efektywnego energetycznie sprzętu. Narzędzie do wykonania obliczeń korzysta z danych dotyczących zużycia energii przez urządzenia wykorzystywane m.in. w biurach, usługach gastronomicznych i hotelowych. Obecnie w bazie kalkulatora znajduje się 21 kategorii urządzeń.

Źródło: URE

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

MK: finał prac nad programem wsparcia zakupu pojazdów elektrycznych (22 maja 2020)Komitet do Spraw Europejskich przyjął polski Plan wdrażania reform rynku energii elektrycznej (21 maja 2020)Wchodzi w życie rozporządzenie określające ceny referencyjne dla tegorocznych aukcji OZE (20 maja 2020)Metropolia GZM chce utworzyć spółkę celową dla budowy spalarni odpadów (20 maja 2020)Jak najlepiej ocenić, czy Europie wystarczy zasobów energii? Trwają konsultacje społeczne (14 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony