Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Zespole ds. Realizacji Inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Katowice: Akcja naprawcza rowerów miejskich

a+a-    Powrót       14 czerwca 2019       Transport   

W Katowicach sezon na rowery miejskie trwa od kwietnia. Cieszy się ogromną popularnością, bo rowery w tym sezonie wypożyczono już ponad 51 tys. Razy. Zużycie jest duże, więc na wniosek miasta operator rozpoczął przegląd rowerów działających w ramach systemu City by Bike.

- Nextbike, czyli operator katowickiego systemu rozpoczął akcję naprawczą rowerów miejskich. Zachęcamy także mieszkańców, aby w razie zauważenia nieprawidłowości, awarii, uszkodzeń rowerów – zgłaszać je mailowo pod adresami bok@nextbike.pl, citybybike@pkm.katowice.pl lub telefonicznie pod numerem 32 6306161. Na zgłoszenia nieprawidłowości czekamy do 23 czerwca. Ważne, by w trakcie zgłoszenia podać numer roweru i nazwę stacji, w której się znajduje – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

150 stacji rowerowych

Przypomnijmy, że system rowerów miejskich w Katowicach ma obecnie 65 stacji i jest największym w regionie. W ramach systemu katowickiego udostępniono 600 rowerów. - Podjąłem także decyzję, by od lipca uruchomić 9 dodatkowych stacji, by coraz większa grupa mieszkańców mogła korzystać z tego środka transportu. Sieć co roku będziemy powiększać, aż docelowo będzie ona liczyć 150 stacji – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Mieszkańcy Katowic pokochali rowery miejskie. W zeszłym roku jednoślady wypożyczano ponad 200 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowanych było 40 tysięcy katowiczan. Natomiast tylko w tym roku rowery wypożyczono już 51 tys. razy, a prawie 7 tys. mieszkańców dołączyło do systemu – dodaje prezydent Marcin Krupa.

W Katowicach duży udział w tworzeniu systemu rowerów miejskich odgrywają także sponsorzy, którzy opłacają funkcjonowanie poszczególnych stacji. W tym roku funkcjonuje 14 stacji sponsorskich. Warto dodać, że w Katowicach udział podmiotów prywatnych w organizacji i finansowaniu systemu roweru miejskiego jest jednym z największych w Polsce.

Źródło: Urząd Miasta Katowice

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza przyjęty przez Radę Ministrów (17 czerwca 2020)Utrzymanie i wykorzystanie Green Velo? NIK prowadzi ankietę dla rowerzystów (25 maja 2020)Czy wracać do tego, co było? Czyli o transporcie w mieście w obliczu pandemii (18 maja 2020)Jak rozwijać miejską mobilność w sposób zrównoważony? (11 maja 2020)Dziś Dzień Ziemi… i klimatu (22 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony