Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ochrony środowiska WIOŚ Bydgoszcz
Referendarz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Postępowania w sprawie Puszczy Białowieskiej ciąg dalszy

a+a-    Powrót       27 kwietnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Komisja Europejska poinformowała w czwartek o przejściu do drugiego etapu prowadzonej od ubiegłego roku procedury przeciwko Polsce w związku z decyzją o zwiększonej wycince w Puszczy Białowieskiej.

- Komisja Europejska wzywa Polskę do wstrzymania zaplanowanego na szeroką skalę wyrębu w Puszczy Białowieskiej – ostatnim w Europie kompleksie pierwotnej puszczy i obszarze ochrony przyrody objętym siecią Natura 2000 - podała KE w komunikacie.

Komisja skierowała do naszych władz wezwanie do usunięcia uchybienia, domagając się, aby przestrzegane były przepisy unijne zawarte w dyrektywie ptasiej i dyrektywie siedliskowej. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jednolity tekst ustawy o lasach opublikowany w Dzienniku Ustaw (09 stycznia 2020)Zeroemisyjne miasta. Deklarację złożyło blisko 400 miast (17 grudnia 2019)Porozumienie Paryskie: do czego zobowiązał się każdy ze 187 sygnatariuszy? (13 grudnia 2019)Nowy Zielony Ład – okręt flagowy UE wciąż zacumowany w porcie (06 grudnia 2019)Parlament Europejski poparł Komisję von der Leyen (27 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony