Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
GoBloo firmy Columbus Energy
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie

KE zatwierdziła pomoc publiczną dla polskich kopalń

a+a-    Powrót       09 lutego 2018       Energia   

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że zatwierdziła wart 5 mld złotych program wsparcia dla zamykanych kopalni w Polsce. KE uznała, że potencjalne zaburzenia konkurencji w wyniku pomocy publicznej będą ograniczone.

Jeszcze 2016 r. Komisja Europejska zaakceptowała polski program naprawczy dla górnictwa, zakładający wydatkowanie na jego restrukturyzację do końca 2018 r. – głównie osłony socjalne dla górników i likwidację majątku – blisko 8 mld zł.

Ponieważ możliwość pomocy państwa dla przejmowania od przedsiębiorców terenów pogórniczych pod rewitalizację zakończy się 31 grudnia 2018 r., strona Polska wniosła do KE o notyfikację wartej 5 mld zł dalszej pomocy na restrukturyzację górnictwa w latach 2019-2023, aby zamknąć ten proces przemian. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W Nowym Sączu błekitny węgiel pomoże zwalczyć smog (20 lutego 2019)Zacieśnienie polsko-japońskiej współpracy w zakresie czystych technologii węglowych (18 lutego 2019)115 mln zł na dostosowanie elektrowni do wymogów BAT (14 lutego 2019)Zostało tylko 7 dni na zgłaszanie uwag do Planu na rzecz Energii i Klimatu (11 lutego 2019)Biednemu wiatr w oczy (05 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony