Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Szkło grzewcze EGLAS - przejrzystość i komfort cieplny firmy Saint-Gobain
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie

Kielce: Termomodernizacja szpitala z unijnym wsparciem

a+a-    Powrót       07 marca 2019       Budownictwo   

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, projekt „Termomodernizacja obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach” trafił na listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu z działania 3.3 „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020”.

Zmiana na tej liście to efekt skutecznego odwołania wnioskodawcy, którego protest został uwzględniony w procedurze odwoławczej i otrzymał liczbę punktów uprawniającą do znalezienia się na liście zadań objętych wsparciem. Wartość całkowita zaplanowanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach prac to 11,2 mln zł, z czego 7,2 mln zł to dofinansowanie unijne.

Przypomnijmy, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w grudniu ubiegłego roku dokonał warunkowego wyboru projektów termomodernizacyjnych do dofinansowania w ramach dwuetapowego konkursu zamkniętego w obszarze tzw. efektywnej i zielonej energii. Obecnie lista liczy 46 projektów o łącznej wartości blisko 125 mln zł i prawie 95 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej. 15 kolejnych zadań czeka na liście rezerwowej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Przemysł to wciąż niedoceniany gracz w klimatycznym rozdaniu (22 marca 2019)Zakończyła się XXII edycja Hydroprezentacji (20 marca 2019)Polityka klimatyczna to nie idée fixe, ale konkret finansowy i gospodarczy (20 marca 2019)Ponad 3 mln zł na termomodernizację SGGW (20 marca 2019)Świnoujście: 3 mln zł na termomodernizację budynków szkolnych (20 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony