Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Sortowacz Eneris Surowce S.A.
Pojemnik do segregacji bioodpadów bez pogorszenia jakości Eco-Clean Tomasz Malanowicz

Kołobrzeg: Radni zmienili metodę naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami

a+a-    Powrót       26 marca 2020       Odpady   

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowić będzie dla mieszkańców Kołobrzegu sumę zryczałtowanej opłaty od gospodarstwa domowego i tej liczonej od ilości zużytej wody. W środę radni przyjęli stosowną uchwałę.

Czytaj też: Od marca wyższe opłaty za odbiór odpadów. Gdzie najdrożej?

Uchwała Rady Miasta Kołobrzeg w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty w środę została przyjęta głosami 18 radnych. Jedna osoba zagłosowała przeciw, a kolejna wstrzymała się od głosu. Na sali obrad nie było jednego radnego.

Jakie stawki będą obowiązywać?

Zgodnie z przyjętą uchwałą miesięczna opłata za odpady w zamieszkałych nieruchomościach stanowić będzie sumę zryczałtowanej opłaty od gospodarstwa domowego i tej liczonej od ilości zużytej wody. Jeśli odpady będą zbierane selektywnie, ryczałt wyniesie 20 zł, a za każdy metr sześcienny zużytej wody trzeba będzie zapłacić 2,50 zł. W przypadku niedopełnienia obowiązku segregacji opłata stała wzrośnie do 40 zł, a stawka za metr sześcienny zużytej wody wyniesie 5 zł, przy czym dla rodzin wielodzietnych będą to 4 zł.

W lokalach użytkowych opłata za śmieci naliczana będzie od powierzchni nieruchomości, przy czym stawka za 1 mkw. wyniesie 1 zł lub 2 zł przy braku segregacji oraz od zużytej wody ze stawką 2,50 zł za każdy metr sześcienny. Uchwała wprowadza także zwolnienia z części opłaty dla rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny oraz dla tych, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń w ramach pomocy społecznej. Uchwała wejdzie w życie 1 września 2020r.

Obecnie mieszkańcy płacą za gospodarowanie odpadami według zużycia wody odpowiednio 3,30 zł i 4,95 zł za każdy 1 metr sześcienny w zależności od tego, czy segregują śmieci, czy nie. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii? Są wytyczne resortu (07 kwietnia 2020)Krótki instruktaż postępowania z odpadami przez przedsiębiorców w czasach pandemii (03 kwietnia 2020)Webinarium „Gospodarka odpadami w czasie epidemii – doświadczenia i porady praktyków” w przyszłym tygodniu (02 kwietnia 2020)2. webinarium „Gospodarka odpadami w czasach pandemii koronawirusa” w poniedziałek (01 kwietnia 2020)Gorzów Wielkopolski: Od kwietnia podwyżka cen za wywóz odpadów (31 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony