Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie

Komisja Europejska upomina się o plany rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych

a+a-    Powrót       13 lipca 2017       Transport   

Komisja Europejska naciska na Polskę i kilka innych krajów UE w sprawie zgłoszenia planu rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, w tym punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Jeśli rząd nie wywiąże się z obowiązku, Polsce grozi sprawa w unijnym Trybunale.

KE poinformowała w czwartek, że przechodzi do drugiego etapu procedury w tej sprawie. Tzw. uzasadnione opinie zostały przesłane do Grecji, Irlandii, Malty, Polski, Rumunii, Słowenii i Wielkiej Brytanii. Bruksela wzywa te państwa do zgłoszenia ich krajowych ram polityki wynikających z przepisów UE dotyczących rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.

Infrastruktura paliw alternatywnych to czysta i konkurencyjna mobilność

- Krajowe ramy polityki są głównym instrumentem, który przewidziano w dyrektywie, aby zapewnić budowę wystarczającej infrastruktury paliw alternatywnych, w tym punktów ładowania dla pojazdów elektrycznych oraz punktów tankowania gazu ziemnego i wodoru, a także aby uniknąć rozdrobnienia rynku wewnętrznego - podkreślono w komunikacie KE. Komisja argumentuje, że przyspieszenie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych jest niezbędne do zapewnienia wszystkim Europejczykom czystej i konkurencyjnej mobilności.

Siedem państw członkowskich, które dostały upomnienie, ma teraz dwa miesiące na wywiązanie się z obowiązków wynikających z dyrektywy. W przeciwnym razie Komisja Europejska może podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dzięki kartom prepaidowym, łatwiej będzie wypożyczyć miejskie rowery (13 lipca 2018)Częstochowa: Internetowy przewodnik dla rowerzystów (06 lipca 2018)Kraków: Strefa czystego transportu na Kazimierzu (03 lipca 2018)Opolskie: 40 mln zł na infrastrukturę pieszo-rowerową (03 lipca 2018)Tychy: Ponad 7 mln zł na rozbudowę sieci trakcyjnej trolejbusów (29 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony