Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inżynier Budowy (branża budowlana) Energia Polska S.A.
Wirtualny magazyn energii elektrycznej, bilansowanie OZE i klastrów oraz autokonsumpcja w innych PPE firmy IEN ENERGY

Co z Planem Czystej Energii w USA?

a+a-    Powrót       10 października 2017       Powietrze i klimat   

Dyrektor federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Scott Pruitt ogłosił w poniedziałek, że podpisze wycofanie się z przyjętego za prezydentury Baracka Obamy Planu Czystej Energii (Clean Power Plan), który regulował działalność elektrowni węglowych.

Celem Planu Czystej Energii była redukcja emisji dwutlenku węgla z elektrowni, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni węglowych, oraz zwiększenie ilości odnawialnych źródeł energii. Stany musiały przedstawić EPA plany pokazujące, w jaki sposób mają zamiar zmniejszyć emisję dwutlenku węgla na swoim obszarze.

- Prezydent (Donald Trump) dał do zrozumienia, że jeśli ktoś zastanowi się, co ten plan naprawdę znaczy, to zobaczy, że wprowadzał on podział na zwycięzców i przegranych - powiedział Pruitt na wiecu w Kentucky.

Krytycy zniesienia Planu Czystej Energii argumentują, że uniemożliwi to spełnienie standardów emisji dwutlenku węgla wynikających z paryskiego porozumienia klimatycznego. Prezydent Trump wcześniej w tym roku ogłosił wycofanie się USA z porozumienia paryskiego, ale część stanów wybrała pozostanie przy tym porozumieniu.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rządy państw UE chowają głowy w piasek (13 października 2017)Parlament Europejski za zerową emisją gazów cieplarnianych (05 października 2017)Nikłe szanse na dotrzymanie Porozumienia Paryskiego (25 września 2017)Rachunek za węgiel wyższy niż za OZE (21 września 2017)UE musi się bardziej postarać, by osiągnąć cele klimatyczne (20 września 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony