Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Konsultant ds. instalacji OZE – przedstawiciel handlowy EKOGEN Sp. z o.o.
Specjalista ds. Sprzedaży Energii Energomix Sp. zo. o.

Co z Planem Czystej Energii w USA?

a+a-    Powrót       10 października 2017       Powietrze i klimat   

Dyrektor federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Scott Pruitt ogłosił w poniedziałek, że podpisze wycofanie się z przyjętego za prezydentury Baracka Obamy Planu Czystej Energii (Clean Power Plan), który regulował działalność elektrowni węglowych.

Celem Planu Czystej Energii była redukcja emisji dwutlenku węgla z elektrowni, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni węglowych, oraz zwiększenie ilości odnawialnych źródeł energii. Stany musiały przedstawić EPA plany pokazujące, w jaki sposób mają zamiar zmniejszyć emisję dwutlenku węgla na swoim obszarze.

- Prezydent (Donald Trump) dał do zrozumienia, że jeśli ktoś zastanowi się, co ten plan naprawdę znaczy, to zobaczy, że wprowadzał on podział na zwycięzców i przegranych - powiedział Pruitt na wiecu w Kentucky.

Krytycy zniesienia Planu Czystej Energii argumentują, że uniemożliwi to spełnienie standardów emisji dwutlenku węgla wynikających z paryskiego porozumienia klimatycznego. Prezydent Trump wcześniej w tym roku ogłosił wycofanie się USA z porozumienia paryskiego, ale część stanów wybrała pozostanie przy tym porozumieniu.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Morawiecki w Berlinie: „Nie stać nas na lekceważenie zmian klimatycznych” (20 czerwca 2018)Wspólny projekt monitoringu pogórniczych hałd naukowców z Polski i Czech (19 czerwca 2018)Gdynia: miasto racjonalnie wykorzystujące energię (12 czerwca 2018)Skarga jest ważna, ale kampania informacyjna ważniejsza (29 maja 2018)Europosłowie wspierają opłaty drogowe dla ciężarówek oparte o emisje CO2 (28 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony