Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Konin: Podpisano umowę na sześć autobusów elektrycznych

a+a-    Powrót       11 września 2019       Transport   

Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała we wtorek o podpisaniu umowy na sześć autobusów elektrycznych z Miejskim Zakładem Komunikacji w Koninie (woj. wielkopolskie). Kontrakt ma być zrealizowany do końca maja 2020 roku. Wartość umowy - zakup autobusów elektrycznych wraz z trzema ładowarkami - wynosi ponad 16 mln zł.

Sześć zeroemisyjnych Solarisów Urbino 12 electric zostanie wyposażonych w baterie Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Do napędu autobusów wykorzystana zostanie oś napędowa z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 110 kW każdy.

Pojazdy będą miały po 26 miejsc siedzących, w tym 10 dostępnych z niskiej podłogi. Będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring. Dodatkowo, pojazdy będą posiadały funkcję lokalizacji GPS.

Dodatkowo wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej dostarczy do Konina trzy wolnostojące, dwustanowiskowe ładowarki podłączane do autobusów za pomocą złącza plug-in. Czas potrzebny do pełnego naładowania baterii będzie wynosić od 3 do 6 godzin.

Pojazdy zostaną również dostosowane do późniejszego montażu pantografu na dachu. To rozwiązanie umożliwi w przyszłości szybkie ładowanie baterii zarówno na terenie zajezdni, jak w innych punktach miasta.

Dotychczas Solaris dostarczył do 16 polskich miast 118 autobusów elektrycznych. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PGE i ARP będą wspólnie pozyskiwać kontrakty na dostawę autobusów elektrycznych (04 października 2019)Śląskie: Program Gepard II dofinansuje zakupy elektrycznych autobusów (03 października 2019)Białystok: Bisko 4 mln zł na zakup autobusów hybrydowych (12 września 2019)30 miast zadeklarowało współpracę na rzecz elektromobilności (10 września 2019)Wpływ magazynów energii na sieć trakcyjną (19 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony