Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Konin: Podpisano umowę na sześć autobusów elektrycznych

a+a-    Powrót       11 września 2019       Transport   

Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała we wtorek o podpisaniu umowy na sześć autobusów elektrycznych z Miejskim Zakładem Komunikacji w Koninie (woj. wielkopolskie). Kontrakt ma być zrealizowany do końca maja 2020 roku. Wartość umowy - zakup autobusów elektrycznych wraz z trzema ładowarkami - wynosi ponad 16 mln zł.

Sześć zeroemisyjnych Solarisów Urbino 12 electric zostanie wyposażonych w baterie Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Do napędu autobusów wykorzystana zostanie oś napędowa z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 110 kW każdy.

Pojazdy będą miały po 26 miejsc siedzących, w tym 10 dostępnych z niskiej podłogi. Będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring. Dodatkowo, pojazdy będą posiadały funkcję lokalizacji GPS.

Dodatkowo wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej dostarczy do Konina trzy wolnostojące, dwustanowiskowe ładowarki podłączane do autobusów za pomocą złącza plug-in. Czas potrzebny do pełnego naładowania baterii będzie wynosić od 3 do 6 godzin.

Pojazdy zostaną również dostosowane do późniejszego montażu pantografu na dachu. To rozwiązanie umożliwi w przyszłości szybkie ładowanie baterii zarówno na terenie zajezdni, jak w innych punktach miasta.

Dotychczas Solaris dostarczył do 16 polskich miast 118 autobusów elektrycznych. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Białystok: Bisko 4 mln zł na zakup autobusów hybrydowych (12 września 2019)30 miast zadeklarowało współpracę na rzecz elektromobilności (10 września 2019)Wpływ magazynów energii na sieć trakcyjną (19 lipca 2019)Węgierski rząd wesprze zakup niskoemisyjnych autobusów (09 lipca 2019)Polkowice: Ponad 14 mln zł na zakup 9 autobusów elektrycznych (28 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony