Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City Arcadis
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny Centrum Elektroniki Stosowanej CES

Konkurs na projekty „Green Deal” z PROW 2014-2020

a+a-    Powrót       30 stycznia 2020       Zrównoważony rozwój   

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) ogłasza konkurs Rural Inspiration Awards (RIA) 2020 ukierunkowany na nowe priorytety strategiczne UE w dziedzinie Zielonego Ładu (Green Deal).

Konkurs ma na celu wyróżnienie lokalnych inicjatyw, które promują działania na rzecz klimatu na obszarach wiejskich lub biogospodarkę. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego 2020 r.

Kategorie tematyczne konkursu:

  1. Biogospodarka: projekty/działania w tej kategorii obejmują produkcję odnawialnych zasobów biologicznych oraz przekształcanie tych zasobów i odpadów w produkty o wartości dodanej, w tym żywność, paszę, produkty pochodzenia biologicznego i bioenergię.
  2. Łagodzenie zmian klimatu: projekty/działania ograniczające emisję gazów cieplarnianych lub usuwające dwutlenek węgla z atmosfery.
  3. Dostosowanie do klimatu: projekty/działania mające na celu zwiększenie odporności europejskiego rolnictwa i leśnictwa na niekorzystne skutki zmian klimatu.

Więcej informacji (w tym warunki udziału i formularz zgłoszeniowy) dostępne są na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

W poprzedniej edycji tego konkursu jednym z laureatów został Polak, Krzysztof Kowalski z Nasielska, który w swoim gospodarstwie hoduje świnie rasy złotnicka biała oraz uprawia len i rzepak.

Źródło: MRiRW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Badania: Lodowiec Thwaites topnieje coraz szybciej, odpowiadając za 4 proc. globalnego wzrostu poziomu morza (14 września 2020)Kolejny konieczny etap dla PEP2040 to transparentne konsultacje (09 września 2020)Niemal co ósmy zgon w Europie związany ze złą jakością środowiska (09 września 2020)Bartłomiej Orzeł pełnomocnikiem ds. programu Czyste Powietrze (08 września 2020)Brytyjski rząd rozważa uznanie ruchu Extinction Rebelion za grupę przestępczą. Dlaczego? (07 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony