Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Płatny staż w EkoDialog - ochrona środowiska EkoDialog
Kompleksowe badania i monitoring biotechnologiczny biogazowni POLBIOTECH LABORATORIUM Sp. z o.o.

Rozpoczęły się konsultacje ws. przyszłości programu LIFE

a+a-    Powrót       24 marca 2020       Zrównoważony rozwój   

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje internetowe na temat przyszłości programu LIFE; potrwają do 27 kwietnia br. - poinformował w poniedziałek resort klimatu.

Ministerstwo wyjaśniło, że ustalenia z konsultacji zostaną wzięte pod uwagę podczas przygotowywania wieloletniego programu prac dla LIFE. - KE zachęca wszystkie zainteresowane strony, obywateli i organizacje do wyrażania opinii na temat jego priorytetów, strategii i realizacji - podkreślono.

Kwestionariusz dostępny jest na: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Targeted_Consultation_LIFE-2021-2027

Program LIFE to jedyny instrument finansowy Unii Europejskiej poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Jego głównym celem jest wspieranie procesu wdrażania wspólnotowego prawa ochrony środowiska, realizacja unijnej polityki w tym zakresie, a także identyfikacja i promocja nowych rozwiązań dla problemów dotyczących środowiska, w tym przyrody.

W ciągu ponad 20 lat dofinansowano ponad 4 tys. projektów

W ciągu ponad 20 lat funkcjonowania programu dofinansowanie uzyskało ponad 4 tys. projektów z całej Europy, w tym 69 z Polski. Obecny Program LIFE – program działań na rzecz środowiska i klimatu, obejmujący perspektywę finansową 2014-2020, jest kontynuacją instrumentu finansowego LIFE+ funkcjonującego w latach 2007-2013.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 2008 roku pełni rolę Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE oraz wspiera polskich wnioskodawców proponując nowatorski i jedyny w Europie program dodatkowego współfinansowania projektów. Dzięki takiemu rozwiązaniu w Polsce realizowane są obecnie 64 projekty LIFE o budżecie blisko 620 mln zł i wsparciu NFOŚiGW - 260 mln zł. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Inkubator LIFE – narzędzie, które ma pomóc skutecznie pozyskiwać środki unijne (08 maja 2020)Dwie oferty w przetargu na oczyszczenie zalewu na Borkach (05 maja 2020)Nabór do Programu LIFE 2020 rozpoczęty. Jego budżet to 450 mln euro (06 kwietnia 2020)Jak Europejski Zielony Ład wpłynie na cele redukcyjne i ceny uprawnień do emisji CO2? (06 marca 2020)UE zainwestuje ponad 100 mln euro w nowe projekty dotyczące ochrony środowiska i klimatu (18 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony