Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ochrony środowiska Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Koszt naprawy kolektorów ściekowych do "Czajki" wzrośnie do 42 mln zł

a+a-    Powrót       19 listopada 2019       Woda   

Nawet do 42 mln zł wzrosną koszty naprawy kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok swojej prezydentury w stolicy Rafał Trzaskowski.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka". W efekcie nieczystości były zrzucane do Wisły. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zleciło naprawę kolektorów. Od minionej soboty ścieki płyną naprawionymi rurociągami. We wrześniu prezydent szacował wydatki na naprawę na 12-13 mln zł; umowa z Inżynierią Rzeszów z października na realizację tej inwestycji opiewała na 23 mln zł netto.

- W tej chwili wszystkie koszty, to jest 39 mln zł. (…) jeszcze trwają dodatkowe niewielkie naprawy: malowanie, zainstalowanie specjalnych krat. To powinno kosztować około 2–3 mln zł – powiedział Trzaskowski. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Warszawskie MPWiK podpisało umowę na naprawę rurociągu; jej wartość to 23 mln zł netto (03 października 2019)HELCOM o działaniach po awarii kolektorów „Czajki” (30 września 2019)Kontrola WIOŚ w jednej z firm odbierających odpady z „Czajki” (27 września 2019)Sprawą osadów ściekowych z „Czajki” zajmie się prokuratura (24 września 2019)GIOŚ wzywa gminy do sprawdzenia procedur na wypadek awarii oczyszczalni (19 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony