Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor w Wydziale Finansów i Budżetu RDOŚ w Krakowie
Inspektor/ Starszy Inspektor Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warsz

Kwieciński: więcej pieniędzy wpłacamy do wspólnego budżetu Horyzont 2020, niż wypłacamy

a+a-    Powrót       22 stycznia 2019       Zrównoważony rozwój   

Wykorzystanie funduszy z programu Horyzont 2020 idzie nam gorzej niż wykorzystanie środków, które dostajemy w ramach Polityki Spójności - mówił w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef MIiR wziął udział w konferencji "Innowacje w polityce spójności: wczoraj, dziś i jutro".

Problemem - jak zaznaczył Kwieciński - jest również współpraca między tymi dwoma dużymi obszarami wsparcia, czyli Polityką Spójności i Horyzontem 2020.

- Nie wiemy jeszcze jakie będą kwoty na innowacje w Polityce Spójności na lata 2021-2027, ale mają być większe niż do tej pory - mówił. - Musimy te projekty lepiej dobierać, lepiej monitorować i realizować - dodał.

Zaznaczył, że jeśli chodzi o innowacje, więcej powinniśmy korzystać z instrumentów zwrotnych i skuteczniej "komercjalizować" projekty badawczo rozwojowe

Dodał, że jeśli chodzi o bilans programu Horyzont 2020, obecnie więcej pieniędzy wpłacamy do wspólnego budżetu, niż wypłacamy. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Driving positive change - 9. PLGBC Green Building Symposium (12 sierpnia 2019)Jakiej żywności marnujemy najwięcej? (08 sierpnia 2019)Do 8 września ankieta nt. programu Horyzont Europa (05 sierpnia 2019)Naukowcy apelują do UE o dopuszczenie edycji genomów w rolnictwie (25 lipca 2019)Opolskie firmy chcą zwiększać swoją efektywność energetyczną (22 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony