Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Zarządzania Finansowego Ministerstwo Środowiska
EVBox PublicLine - stacja ładowania pojazdów elektrycznych w przestrzeniach publicznych firmy Engie

Kwieciński: więcej pieniędzy wpłacamy do wspólnego budżetu Horyzont 2020, niż wypłacamy

a+a-    Powrót       22 stycznia 2019       Zrównoważony rozwój   

Wykorzystanie funduszy z programu Horyzont 2020 idzie nam gorzej niż wykorzystanie środków, które dostajemy w ramach Polityki Spójności - mówił w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef MIiR wziął udział w konferencji "Innowacje w polityce spójności: wczoraj, dziś i jutro".

Problemem - jak zaznaczył Kwieciński - jest również współpraca między tymi dwoma dużymi obszarami wsparcia, czyli Polityką Spójności i Horyzontem 2020.

- Nie wiemy jeszcze jakie będą kwoty na innowacje w Polityce Spójności na lata 2021-2027, ale mają być większe niż do tej pory - mówił. - Musimy te projekty lepiej dobierać, lepiej monitorować i realizować - dodał.

Zaznaczył, że jeśli chodzi o innowacje, więcej powinniśmy korzystać z instrumentów zwrotnych i skuteczniej "komercjalizować" projekty badawczo rozwojowe

Dodał, że jeśli chodzi o bilans programu Horyzont 2020, obecnie więcej pieniędzy wpłacamy do wspólnego budżetu, niż wypłacamy. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Poszukiwani przedsiębiorcy zainteresowani biopolimerami do produkcji m.in. jednorazowych sztućców (18 lutego 2019)Śnieg z odpadami trafia prosto do Bałtyku (13 lutego 2019)PowerUp! Rusza kolejna odsłona konkursu dla start-upów z dobrą energią (12 lutego 2019)Tylko dla przedsiębiorców - lutowa oferta Funduszy Europejskich (11 lutego 2019)Bank Światowy: inwestycje w kapitał ludzki są niezbędne w erze automatyzacji i robotyzacji (05 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony