Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Woda wysokoozonowana do zwalczania koronawirusa i innych zagrożeń WOFIL Robert Muszański
Oczyszczalnie przydomowe EkoDuel oraz EkoDuel Plus Ekodren

Lubelskie: Ponad 83 mln zł z UE na inwestycje wodno-ściekowe

a+a-    Powrót       12 sierpnia 2019       Woda   

33 gminy i pięć przedsiębiorstw otrzymało w piątek dofinansowanie na budowę lub modernizację infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w Lubelskiem. Łączna kwota przyznanych dotacji ze środków UE przekroczyła 83 mln zł.

Dotacje na inwestycje dotyczące gospodarki wodno-ściekowej pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wsparcie otrzymały 33 gminy i pięć przedsiębiorstw z województwa lubelskiego.

Kilometry sieci, osiem oczyszczalni i 25 stacji uzdatniania

Wśród beneficjentów programu jest m.in. spółka miejska Pegimek w Świdniku, która otrzymała ponad 10 mln zł na budowę nowej magistrali wodnej. Wartość inwestycji to ok. 17 mln zł. Podlubelska gmina Jastków otrzymała 3,5 mln zł na modernizację, rozbudowę i unowocześnienie technologiczne oczyszczalni ścieków w Snopkowie. Inwestycja ma pochłonąć 4,7 mln zł. Łączna kwota dofinasowania 38 projektów dotyczących infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej wynosi ponad 83 mln zł. Dzięki tym inwestycjom zostanie wybudowanych lub przebudowanych 46 km sieci wodociągowej, ponad 76 km sieci kanalizacyjnej, wyremontowanych lub rozbudowanych będzie też osiem oczyszczalni ścieków oraz 25 stacji uzdatniania wody.

Przyznane w piątek dotacje dotyczą beneficjentów wyłonionych w ostatnim, trzecim konkursie na dofinasowanie inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej w ramach RPO. W sumie w latach 2014-2020 dofinasowanie w łącznej kwocie ponad 275 mln zł otrzymało 130 podmiotów, które realizowały inwestycje warte w sumie ponad 458 mln zł. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jakich kompetencji potrzebuje wod-kan i przedsiębiorstwa zajmujące się rekultywacją? (22 maja 2020)BDO nie oszczędza też branży wod-kan. IGWP zgłasza problemy - Ministerstwo Klimatu odpowiada (19 maja 2020)Więcej czasu na analizy ryzyka i wnioski o ustanowienie stref ochronnych dla ujęć wody w Tarczy 3.0 (19 maja 2020)Branża wod-kan zaproszona do europejskiego projektu badawczego związanego z epidemią wywołaną SARS-CoV-2 (12 maja 2020)Największym wyzwaniem są racjonalne ceny za wodę (22 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony