Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor wojewódzki w Oddziale Koordynacji Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych Małopolski Urząd Wojewódźki
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Lubelskie: Ponad 45 mln zł dotacji na likwidację osuwisk i ochronę wąwozów

a+a-    Powrót       12 marca 2019       Zrównoważony rozwój   

Ponad 45 mln zł dofinasowania na likwidację osuwisk, ochronę wąwozów lessowych przed erozją i usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały samorządy w Lubelskiem. To największa dotacja na te cele przyznana dotychczas na województwo lubelskie.

Dotacje dla 43 gmin i pięciu powiatów

Gminy i powiaty z woj. lubelskiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, likwidację osuwisk, ochronę wąwozów lessowych przed erozją otrzymają w tym roku 45,7 mln zł dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonej na ten cel. Łącznie dotacje otrzymało 48 samorządów województwa lubelskiego. Promesy odebrali samorządowcy 43 gmin i pięciu powiatów. Jak podkreślił Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, dotacje na likwidację osuwisk, wzmacnianie wąwozów czy usuwania skutków klęsk żywiołowych na drogach w ostatnich latach znacznie wzrosły. - W ubiegłym roku mieliśmy na te cele łącznie 37 mln zł, a to było o całe 20 mln więcej niż w roku 2016 – zaznaczył.

Jedną z najwyższych kwot dotacji otrzymał powiat ziemski lubelski na remont blisko kilometra drogi w miejscowości Panieńszczyzna, w ciągu drogi krajowej nr 17. Chodzi o likwidację powstałego tam osuwiska, zabezpieczenie terenu i stabilizację drogi. Wartość inwestycji to 8,4 mln zł, a dotacja przyznana na ten cel wynosi ok 6,7 mln zł.(PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rekultywacja poza kontrolą (12 lutego 2019)Nowe życie terenów pogórniczych (31 stycznia 2019)Wody Polskie szukają projektanta stopnia wodnego Lubiąż na Odrze (03 stycznia 2019)RPO: Obywatel powinien móc zaskarżyć zakaz wstępu do lasu (06 listopada 2018)Kolejne stopnie wodne poniżej Malczyc (20 marca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony