Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis
Doradztwo w zakresie retencji i zagospodarowania wód opadowych firmy Arcadis

Marki: Uruchomiono nową studnię

a+a-    Powrót       06 czerwca 2019       Woda   

W ubiegłym tygodniu Wodociągi Mareckie Sp. z o.o. uruchomiły nową studnię. To jedno z pięciu źródeł wody surowej, która następnie jest transportowania do Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żeromskiego, a stamtąd – już po przygotowaniu - do miasta. Studnia jest w pełni zautomatyzowana, non-stop monitorowana, ma głębokość 60 m. i pobiera wodę z czwartorzędowej warstwy wodonośnej. W ciągu godziny jest w stanie wtłoczyć 120 m. sześc.

- To dobra wiadomość dla Marek przed zbliżającym się sezonem letnim. Mamy coraz większą liczbę odbiorców, a zużycie wody w miesiącach wakacyjnych rośnie – mówi Paweł Pakuła z Wodociągu Mareckiego.

Bezpieczeństwo dostaw wody będzie jeszcze większe, gdy w tym roku do użytku zostanie oddana druga stacja uzdatniania wody przy ul. Spacerowej. Zostanie włączona do obecnego systemu wodociągowego miasta. SUW 2 będzie zasilany ze studni, z której pompy pobiorą maksymalnie 150 m. sześc. wody na godzinę.

Źródło: Wodociąg Marecki Sp. z o.o.

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gospodarowanie deszczówką w teorii i praktyce - IV Konferencja GWOR (13 września 2019)Ząbkowskie wodociągi wdrożą innowacyjny system monitoringu (11 września 2019)Wody Polskie: rurociąg jest w połowie drogi do mostu pontonowego (04 września 2019)Ścieki w Wiśle. Jakie naprawdę jest zagrożenie? (30 sierpnia 2019)GIS: Najważniejsza kontrola jakości wody pitnej z ujęć poniżej zrzutu ścieków z Warszawy (29 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony