Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Marki: Uruchomiono nową studnię

a+a-    Powrót       06 czerwca 2019       Woda   

W ubiegłym tygodniu Wodociągi Mareckie Sp. z o.o. uruchomiły nową studnię. To jedno z pięciu źródeł wody surowej, która następnie jest transportowania do Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żeromskiego, a stamtąd – już po przygotowaniu - do miasta. Studnia jest w pełni zautomatyzowana, non-stop monitorowana, ma głębokość 60 m. i pobiera wodę z czwartorzędowej warstwy wodonośnej. W ciągu godziny jest w stanie wtłoczyć 120 m. sześc.

- To dobra wiadomość dla Marek przed zbliżającym się sezonem letnim. Mamy coraz większą liczbę odbiorców, a zużycie wody w miesiącach wakacyjnych rośnie – mówi Paweł Pakuła z Wodociągu Mareckiego.

Bezpieczeństwo dostaw wody będzie jeszcze większe, gdy w tym roku do użytku zostanie oddana druga stacja uzdatniania wody przy ul. Spacerowej. Zostanie włączona do obecnego systemu wodociągowego miasta. SUW 2 będzie zasilany ze studni, z której pompy pobiorą maksymalnie 150 m. sześc. wody na godzinę.

Źródło: Wodociąg Marecki Sp. z o.o.

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czysta woda w kranie? Nie w sezonie (18 czerwca 2019)Taryfy wod-kan dla mieszkańców Otwocka będą obniżone o 12 proc. (13 czerwca 2019)Lublin: Bezwykopowy remont największej magistrali wodociągowej (11 czerwca 2019)Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych nagrodziło spółki komunalne (07 czerwca 2019)Ponad 97 mln zł z UE na gospodarkę wodno-ściekową w woj. świętokrzyskim (06 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych