Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ

Bez paniki, ale ostrożnie. Urzędy stawiają na załatwianie spraw online

a+a-    Powrót       13 marca 2020       Ryzyko   

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa instytucje państwowe zawieszają wizyty petentów i zachęcają do zdalnego załatwiania spraw, wśród dostępnych opcji pojawił się nawet Skype.

W związku z podejmowanymi działaniami na rzecz zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa COVID-19 urzędy wdrażają rozwiązania umożliwiające petentom załatwienie spraw bez koniecznosci osobistej wizyty. Generalnie jest to zachęta do kontaktu telefonicznego lub mailowego czy wysłanie dokumentów pocztą. W artykule zebraliśmy wskazówki od wybranych instytucji, w przypadku innych polecamy zacząć od sprawdzenia strony internetowej w celu zapoznania się z przyjętymi w danym przypadku zasadami.

Zmiany w funkcjonowaniu biur Wód Polskich

- Do dnia 27 marca 2020 r. zawiesza się wizyty klientów w biurach Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Prosimy o przekazywanie korespondencji do właściwych jednostek Wód Polskich wyłącznie drogą pocztową lub w formie elektronicznej – czytamy na stronie Wód Polskich.

Dane teleadresowe jednostek Wód Polskich:

PGW Wody Polskie udostępnia także numer infolinii dedykowanej zgodom wodnoprawnym: (22) 699 92 99.

GDOŚ – do odwołania tylko kontakt telefoniczny lub mailowy

Wizyty petentów do odwołania zawiesza Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. - Na rzecz rezygnacji z osobistego składania dokumentacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz poprzez pocztę elektroniczną – informuje GDOŚ. Numery telefonów i adresy mailowe GDOŚ oraz dyrekcji regionalnych znajdują się na stronie www.gdos.gov.pl/kontakt.

Serwisy pogodowe IMGW działają bez zmian

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB wszystkich interesantów oraz partnerów handlowych prosi o kontakt drogą mailową lub telefoniczną. Dane kontaktowe IMGW podane są na stronie: www.imgw.pl/kontakt.

Jeśli chodzi o pracowników Instytutu, to m.in. anulowane zostały podróże służbowe do krajów wysokiego ryzyka oraz krajowe. Natomiast prace grup serwisowych, pomiarowych, MOLC oraz technicznej kontroli zapór odbywają się bez zakłóceń.

Instytut dodaje, że prowadzone serwisy pogodowe są dostępne bez zmian, 24/7.

W Małopolsce Skype z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich

- Zdecydowaliśmy o uruchomieniu dodatkowej usługi online w kontaktach z ekspertami Funduszy Europejskich – mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego, cytowany na portalu Małopolska. Od 16 marca 2020 r. o możliwościach pozyskiwania dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 można będzie porozmawiać z ekspertami online, za pośrednictwem aplikacji Skype. Oprócz tego potencjalni beneficjenci mogą też skontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Szczegóły konsultacji online na oficjalnej stronie województwa małopolskiego.

Zawieszenie Infolinii "Mój Prąd" do 27 marca 2020 r.

Natomiast Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował na swojej stronie internetowej, że Infolinia "Mój Prąd" zostaje zawieszona od 13.03.2020 r. do 27.03.2020 r. Podanym powodem są podejmowane działania w związku z koronawirusem, w tym wdrażany zdalny tryb pracy. Jednocześnie NFOŚiGW zapewnia, że procedowanie wniosków Mój Prąd odbywa się na bieżąco.

- W razie pojawiających się pytań i wątpliwości prosimy o kierowanie korespondencji na adresy e-mail podane na stronie programu mojprad.gov.pl, czyli: mojprad@nfosigw.gov.pl lub wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl – czytamy na stronie Funduszu.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Webinarium „Gospodarka odpadami w czasie epidemii – doświadczenia i porady praktyków” w przyszłym tygodniu (02 kwietnia 2020)Robert Chciuk nowym zastępcą prezesa Wód Polskich ds. usług wodnych (02 kwietnia 2020)2. webinarium „Gospodarka odpadami w czasach pandemii koronawirusa” w poniedziałek (01 kwietnia 2020)Antykryzysowe rozwiązania dla wytwórców OZE (31 marca 2020)Zniesiony obowiązek wykorzystania przydziałów startów i lądowań w ramach pomocy liniom lotniczym (31 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony