Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
27.01.2021 27 stycznia 2021

MPWiK Warszawa wydało na naprawy i budowę nowego kolektora ponad 64 mln zł

   Powrót       17 grudnia 2020       Woda   

Od początku awarii systemu przesyłającego ścieki, do której doszło pod koniec sierpnia, MPWiK wydało na budowę bypassa oraz nowego kolektora ponad 64 mln zł netto – poinformowała PAP stołeczna spółka wodno-kanalizacyjna.

- W związku z realizacją przedsięwzięć, których zadaniem było zapewnienie bezpiecznego transferu ścieków do Czajki, spółka zawarła stosowne umowy na usługi, dostawy i roboty budowlane na łączną wartość ok. 64,2 mln zł netto – czytamy w odpowiedzi MPWiK na pytania PAP dotyczące dotychczasowych wydatków na ten cel.

W środę wojsko zdemontowało most pontonowy na Wiśle, na którym ułożone były dwie nitki rurociągu tymczasowego doprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. W ubiegłą niedzielę wieczorem, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przełączyło przepływ ścieków z tymczasowego układu przesyłowego ułożonego na moście pontonowym do nowego, wydrążonego pod Wisłą rurociągu alternatywnego układu przesyłowego. Obecnie MPWiK przystępuje do kolejnej fazy inwestycji, czyli ułożenia kolejnego rurociągu pod dnem Wisły. Całość ma być zakończona w 2022 r.

Zastrzeżenia Wód Polskich

Zastrzeżenia odnośnie budowy nowego układu przesyłowego zgłosiły Wody Polskie. Według nich pod znakiem zapytania stoi wydajność przesyłu nowego rurociągu. Ponadto w ocenie Wód Polskich w związku z tym, że rurociąg został wykonany metodą przewiertu, może dojść do uszkodzenia wałów przeciwpowodziowych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zrzuty ścieków do Wisły w stolicy (23 grudnia 2020)Ścieki do "Czajki" płyną nowym rurociągiem (15 grudnia 2020)Ogłoszono przetarg na drugą nitkę alternatywnego układu przesyłowego ścieków w stolicy (10 grudnia 2020)MPWiK Warszawa podpisało umowę na udrożnienie zniszczonego tunelu "Czajki" (09 grudnia 2020)Rusza budowa Kolektora Wiślanego w Warszawie (04 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony