Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Program Płatnych Praktyk Letnich SUEZ Polska Sp. z o.o.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Na Dolnym Śląsku otwarto sortownię odpadów za 29 mln zł

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Odpady   

W środę w Lubaniu oddano do użytku nowoczesną instalację do przyjmowania i sortowania odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Instalacja będzie obsługiwać 14 okolicznych gmin. Pełna nazwa przedsięwzięcia to „Rozbudowa Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu o infrastrukturę podstawową do przyjmowania i sortowania odpadów komunalnych oraz o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą na potrzeby obsługi wybudowanych instalacji zagospodarowania odpadów – etap I”.

W ramach rozbudowy wykonano m.in.:

  • punkt przyjęcia zmieszanych odpadów komunalnych wraz z niezbędnymi instalacjami teletechnicznymi i wentylacyjnymi ograniczającymi przedostanie się pyłów i odorów do atmosfery z automatycznymi bramami wraz z kurtynami powietrznymi,
  • sortownię z instalacją do mechaniczno-ręcznego sortowania surowców wtórnych selektywnie zebranych, głównie tworzyw sztucznych, metali, papieru wraz z niezbędnymi instalacjami teletechnicznymi, montażem nowoczesnej linii do sortowania, składających się z nowoczesnych separatorów, przenośników, kabin wraz z zapleczem socjalnym dla pracowników,
  • instalację (kompostownię) do przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych z instalacją napowietrzania z zintegrowanym odbiorem odcieków.

W wyniku procesu kompostowania wyprodukowany zostanie polepszacz do gleby.

Koszt inwestycji wyniósł 29 mln zł.

Źródło: GDOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Napięcie pomiędzy Ottawą i Manilą rośnie. Prezydent Filipin nakazał odesłanie spornych odpadów do Kanady (23 maja 2019)Filipiny wycofują dyplomatów z Kanady z powodu nieodebranych odpadów (16 maja 2019)Jak segregować odpady? Ministerstwo Środowiska podpowiada (13 maja 2019)Internetowy kalkulator pokaże, ile produkujemy plastikowych śmieci (08 maja 2019)Pożar odpadów w Długoszynie opanowany (07 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony