Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik działu logistyki Eneris Surowce S.A.
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Na Dolnym Śląsku otwarto sortownię odpadów za 29 mln zł

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Odpady   

W środę w Lubaniu oddano do użytku nowoczesną instalację do przyjmowania i sortowania odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Instalacja będzie obsługiwać 14 okolicznych gmin. Pełna nazwa przedsięwzięcia to „Rozbudowa Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu o infrastrukturę podstawową do przyjmowania i sortowania odpadów komunalnych oraz o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą na potrzeby obsługi wybudowanych instalacji zagospodarowania odpadów – etap I”.

W ramach rozbudowy wykonano m.in.:

  • punkt przyjęcia zmieszanych odpadów komunalnych wraz z niezbędnymi instalacjami teletechnicznymi i wentylacyjnymi ograniczającymi przedostanie się pyłów i odorów do atmosfery z automatycznymi bramami wraz z kurtynami powietrznymi,
  • sortownię z instalacją do mechaniczno-ręcznego sortowania surowców wtórnych selektywnie zebranych, głównie tworzyw sztucznych, metali, papieru wraz z niezbędnymi instalacjami teletechnicznymi, montażem nowoczesnej linii do sortowania, składających się z nowoczesnych separatorów, przenośników, kabin wraz z zapleczem socjalnym dla pracowników,
  • instalację (kompostownię) do przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych z instalacją napowietrzania z zintegrowanym odbiorem odcieków.

W wyniku procesu kompostowania wyprodukowany zostanie polepszacz do gleby.

Koszt inwestycji wyniósł 29 mln zł.

Źródło: GDOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

24 rekomendacje, które mają uleczyć system (18 marca 2019)Farmaceutyki w środowisku: lepiej zapobiegać, niż leczyć (13 marca 2019)Gdynia: Miejska ankieta nt. segregacji odpadów (11 marca 2019)Potrzeby gospodarki odpadami okiem ekspertów (05 marca 2019)10 mln zł na gospodarkę odpadami w gminach, które wprowadziły selektywną zbiórkę (05 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony