Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Wydziale Kontroli Departamentu Rybołówstwa Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.

Wkrótce nabór wniosków o dofinansowanie unijne na gospodarowanie wodami opadowymi i gospodarkę odpadami

a+a-    Powrót       09 czerwca 2020       Woda   

W czerwcu ruszają nowe nabory Funduszy Europejskich. Cała oferta to 34 nabory, w tym 7 naborów z programów krajowych oraz 27 naborów z programów regionalnych. W czerwcu warto zwrócić uwagę na konkursy wspierające projekty pomagające inwestować w działania B+R, projekty wspierające ochronę środowiska, czy zdrowie.

Gospodarowanie wodami opadowymi

Jednym z problemów dotykających nie tylko nasze społeczeństwo jest kwestia zmiany klimatu. Wraz ze zmianami pojawia się dobrze znany problem - brak wody. Fundusze Europejskie wspierają jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty świadczące usługi publiczne w walce z takimi zjawiskami. Od 29 czerwca br. można składać wnioski w naborze(1) wspierającym projekty dotyczące systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu to aż 60 mln zł

Gospodarka odpadami

Jeśli chcesz zapobiegać powstawaniu odpadów lub poprawić system gospodarowania odpadami to aktualnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, organizowany jest konkurs, który wspiera m.in.:

  • Systemy gospodarowania odpadami komunalnymi, które zapewniają kompleksowe rozwiązania, takie jak: zapobieganie powstawaniu odpadów, wdrażanie segregacji i wtórnego ich wykorzystania, budowę/rozbudowę/ modernizację: instalacji umożliwiających przygotowanie odpadów do procesów odzysku i/lub unieszkodliwiania;
  • Kompleksową poprawę gospodarki odpadami niebezpiecznymi, budowę i modernizację instalacji do odzysku i/lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych.

Ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to ponad 36 mln zł. Nabór wniosków(2) rozpocznie się 10 czerwca br.

Źródło: MFiPR

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Przypisy

1/ V Nabór dla działania 2.1. Typ 5 - Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich
http://poiis.nfosigw.gov.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/systemy-gospodarowania-wodami-opadowymi-na-terenach-miejskich/art,29,v-nabor-dla-dzialania-2-1-typ-5-systemy-gospodarowania-wodami-opadowymi-na-terenach-miejskich.html
2/ Działanie 5.1 Gospodarka odpadowa
https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/6547/dzialanie-51-gospodarka-odpadowa-konkurs-nr-rpwm050100-iz00-28-00220

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program Moja Woda: Czy beneficjent może korzystać z dotacji samorządowych na retencję? (10 lipca 2020)NFOŚiGW: program wsparcia zakupu ładowarek dla aut elektrycznych (09 lipca 2020)Mobilne biura programu „Czyste Powietrze” ruszają w trasę po Śląsku i Małopolsce (09 lipca 2020)10 mld euro do wzięcia w ramach Funduszu Innowacyjnego. Ruszył nabór wniosków (08 lipca 2020)Blisko 60 mln zł dofinansowania na projekty wod-kan w Opolskiem (08 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony