Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
05.03.2021 05 marca 2021

Ostatni nabór wniosków na projekty transportowe w Instrumencie „Łącząc Europę”

   Powrót       17 grudnia 2020       Transport   

Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą do spraw Innowacji i Sieci (INEA) ogłosiła 15 grudnia 2020 r. nabór wniosków z sektora transportu w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Konkurs będzie otwarty do 22 marca 2021 r.

Konkurs dotyczy infrastruktury kolejowej, wodnej śródlądowej oraz portów morskich i śródlądowych

Budżet konkursu, mającego na celu zagospodarowanie oszczędności z obecnie realizowanych projektów CEF, wynosi 200 mln euro, w tym 160 mln euro w puli ogólnej (dostępnej dla wszystkich krajów UE) oraz 40 mln euro w puli FS (dostępnej dla krajów kohezyjnych).

Nabór dotyczy wyłącznie projektów studyjnych mających na celu przygotowanie projektów inwestycyjnych do realizacji w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Ograniczony jest do odcinków wstępnie zidentyfikowanych na korytarzach sieci bazowej i na pozostałych odcinkach sieci bazowej TEN-T zgodnie z aneksem I część I do rozporządzenia UE 1316/2013 w sprawie CEF i dotyczy infrastruktury kolejowej, wodnej śródlądowej oraz portów morskich i śródlądowych.

Preselekcja i akceptacja wniosków przez MFiPR

Wnioski aplikacyjne przed przekazaniem do Komisji Europejskiej muszą zostać zaakceptowane przez państwo członkowskie, to jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Wnioski nieposiadające akceptacji ministerstwa nie będą oceniane przez KE. Konkurs koordynuje Departament Programów Infrastrukturalnych w MFiPR.

Aby wesprzeć polskich wnioskodawców w aplikowaniu o środki CEF, MFiPR prowadzi tzw. preselekcję projektów, w ramach której wnioskodawcy, na podstawie informacji o planowanych projektach, otrzymują opinię resortu w zakresie kwalifikowalności zgłaszanych propozycji, a także wsparcie w przygotowaniu kompletnej aplikacji. Więcej informacji na stronie MFiPR(1).

Czytaj: 1,9 mld zł na polskie inwestycje transportowe z Instrumentu Łącząc Europę

Źródło: MFiPR

Przypisy

1/ Ostatni nabór wniosków na projekty transportowe w Instrumencie Łącząc Europę
https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/ostatni-nabor-wnioskow-na-projekty-transportowe-w-instrumencie-laczac-europe

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zielona Góra: Rusza nowy sezon roweru miejskiego (02 marca 2021)Gdańskie ulice w stylu slow (04 lutego 2021)Strategia rozwoju gminy – od koncepcji do realizacji (02 lutego 2021)Brexit jednak z umową. Jakie zapisy o ochronie środowiska? (28 grudnia 2020)Zaprezentowano unijną strategię dla sektora transportu (11 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony