Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Stażysta/-ka w zespole Energia i Klimat WWF
Edukator/Edukatorka - kampania Dzielnica Wisła

NFOŚiGW przeznaczy 36 mln zł na edukację ekologiczną

a+a-    Powrót       03 sierpnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Przedsięwzięcia wpływające na świadomość ekologiczną i kształtowanie postaw poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju mają szansę na wsparcie w ramach ogłoszonych przez NFOŚiGW trzech naborów z programu priorytetowego Edukacja ekologiczna. Narodowy Fundusz dofinansuje wydawnictwa prasowe, ekologiczne centra edukacyjne oraz programy aktywnej edukacji. Na najlepsze projekty czeka łącznie 36 mln zł.

Wydawnictwa prasowe poświęcone ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi

Najdłużej, bo od 21 sierpnia do 27 grudnia 2017 r., przyjmowane będą wnioski na pomysły dotyczące wydawnictw prasowych, które w całości poświęcone muszą być ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. Na ten cel zarezerwowano 2 mln zł dotacji i 600 tys. zł pożyczek. Beneficjentami działania mogą być zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej osoby prawne lub jednostki organizacyjne, którym prawo polskie przyznaje osobowość prawną, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a także państwowe lub samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Remont i rozbudowa centrów edukacyjnych

Natomiast w terminie 1-22 września 2017 r. zgłaszać będzie można projekty w zakresie wyposażenia i doposażenia oraz adaptacji, remontu i rozbudowy centrów edukacyjnych poświęconych zagadnieniom ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. O wsparcie w tym zakresie mogą ubiegać się m.in.: instytuty badawcze, uczelnie wyższe, jednostki organizacyjne Lasów Państwowych i jednostki samorządu terytorialnego. Budżet tego naboru to 15 mln zł dotacji oraz 1,7 mln zł pożyczek.

Aktywna edukacja i zajęcia terenowe

Ostatni z ogłoszonych naborów w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna dotyczy programów aktywnej edukacji, które muszą trwać przynajmniej dwa lata i prowadzone powinny być w oparciu o zajęcia terenowe służące do pozyskiwania informacji niezbędnej w kolejnych etapach realizacji programu edukacyjnego. Chodzi tutaj o takie formy działań, jak np. warsztaty, konkursy, imprezy edukacyjne czy aplikacje mobilne. Ten nabór skierowany jest do organizacji pozarządowych, które zamierzają realizować swoje pomysły z jednym z partnerów, takich jak jednostki organizacyjne Lasów Państwowych, regionalne dyrekcje ochrony środowiska, parki narodowe, parki krajobrazowe lub uczelnie wyższe. Co ważne, partnerzy ci powinni dysponować bazą edukacyjną, a dodatkowym warunkiem przygotowywanego przedsięwzięcia musi być jego charakter ponadregionalny, czyli zapewnienie możliwości dostępu/udziału odbiorców z co najmniej dwóch województw. Tutaj na wnioski NFOŚiGW czeka od 1 do 15 września br. Do rozdysponowania będzie 15 mln zł na dotację i 1,7 mln zł na pożyczki.

Szczegóły na stronie NFOŚiGW(1).

Źródło: NFOŚiGW

Przypisy

1/ NFOŚiGW przeznaczy 36 mln zł na edukację ekologiczną
http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1042,nfosigw-przeznaczy-36-mln-zl-na-edukacje-ekologiczna.html

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Termin na zgłoszenia do konkursu EKOLAURY przedłużony (17 lipca 2018)Prawie 50 mln zł na promowanie zasad zrównoważonego rozwoju (06 lipca 2018)Kołobrzeg stolicą ekologii i gospodarki o obiegu zamkniętym (04 lipca 2018)Apel do żeglarzy o odstawianie nieczystości do ekomarin (19 czerwca 2018)Małopolskie: Stowarzyszenie Metropolia Krakowska nagrodzone przez WFOŚiGW (15 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony