Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy specjalista ds. obsługi klienta Eneris Surowce S.A.
Kompleksowe doradztwo, audyty i badania środowiskowe firmy EkoMeritum Sp. z o.o.

Odkryto nielegalne odpady pod Wołominem na prywatnej posesji

a+a-    Powrót       30 stycznia 2020       Odpady   

Policjanci we współpracy z inspektorami Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na jednej z posesji w powiecie wołomińskim zlikwidowali miejsce nielegalnego magazynowania odpadów - poinformowała w środę Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Miejsce, w którym były odkryte nielegalnie przechowywane odpady płynne, to jedna z prywatnych posesji w Leśniakowiźnie koło Wołomina. Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy współpracy z inspektorami Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska znaleźli tam 56 beczek o pojemności 200 litrów każda, 118 sztuk pojemników typu mauzer o pojemności 1000 litrów każdy wypełnionych substancjami płynnymi, a także około dwóch metrów sześciennych leków.

Badania ustalą, czy odpady nie trafiły do gleby

Odpady mają zostać poddane analizom. - Przybyli na miejsce inspektorzy WIOŚ pobrali próbki gleby do badań fizykochemicznych. Ma to dać odpowiedź, czy odpady nie trafiały do gleby - przekazała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu policja zastała mężczyznę prowadzącego firmę transportową, który tłumaczył funkcjonariuszom, że zabezpieczone pojemniki miały być w trakcie przeładunku.

Mazowiecki WIOŚ złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w kierunku bezprawnego składowania odpadów. Grozi za to do 5 lat więzienia. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ROP według producentów opakowań. Organizacje zrzeszające przekazały swoje propozycje Ministrowi Klimatu (20 lutego 2020)Policja udaremniła powstanie nielegalnego wysypiska w Zabrzu (20 lutego 2020)Gdańsk: Ruszyła druga edycja projektu Planeta odzysku (19 lutego 2020)Gospodarka odpadami w Polsce, czyli rozszerzona odpowiedzialność samorządu (18 lutego 2020)WIOŚ wykrył nieprawidłowości w firmach odbierających odpady z warszawskiej "Czajki" (13 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony