Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Niemiecki rząd za zwiększeniem udziału OZE w transporcie

   Powrót       04 lutego 2021       Transport   

Rząd Niemiec uchwalił w środę projekt nowelizacji ustawy o paliwach ekologicznych, co pozwoli zwiększyć do roku 2030 udział energii odnawialnych w funkcjonowaniu niemieckiego transportu do 28 proc. Będzie to dwa razy więcej niż wyznaczone przez UE jako cel 14 proc.

W myśl nowelizacji, zawartość produkowanej z wody i dwutlenku węgla przy pomocy prądu syntetycznej nafty w paliwie lotniczym ma stopniowo osiągnąć do końca bieżącej dekady 2 proc. Nie zmieni się natomiast wynoszący obecnie 4,4 proc. dozwolony poziom uzupełniania paliw płynnych substancjami wytwarzanymi z roślin. Używanie w tym celu oleju palmowego będzie od roku 2026 zakazane. - Ustawa o wspieraniu przyjaznych klimatowi paliw jest dla rządu skutecznym narzędziem rzeczywistego zmniejszania emisji gazów cieplarnianych - oświadczyła w środę niemiecka socjaldemokratyczna minister środowiska Svenja Schulze.

Czytaj też: Biodiesel z olejem palmowym gorszy dla klimatu niż zwykły diesel

Jak podkreśliła, musi się przy tym zapewnić, by biopaliwa nie przyczyniały się do niszczenia przyrody, a "to, co ma zastąpić ropę naftową, nie może jednocześnie unicestwiać lasów tropikalnych". (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ruda Śląska: Przyjęto plan budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych (03 marca 2021)KPRM zaprasza polskie firmy do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji (03 marca 2021)Zielona Góra: Rusza nowy sezon roweru miejskiego (02 marca 2021)Raport brukselskiej organizacji: Polska liderem produkcji baterii (01 marca 2021)Imbramowice: Otwarto dworzec po przebudowie (01 marca 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony