Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Wydziale Organizacyjnym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Nowy wiceminister rolnictwa

a+a-    Powrót       14 sierpnia 2018       Zrównoważony rozwój   

W poniedziałek nowym sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa został senator PiS Tadeusz Romańczuk. Będzie on odpowiadał m.in. za rynki rolne - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa.

60-letni Romańczuk ukończył Technikum Rolnicze w Czartajewie, następnie studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Od 1985 do 1998 zajmował się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego, specjalizującego się w produkcji mleka.

W latach 1990–92 sprawował mandat radnego Rady Miasta Brańska, a w okresie 1994–98 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Brańsk. W 1998 objął stanowisko prezesa Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim, a w 1999 r. – „Mlekovita” Spółka z o.o.

Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2015 został wybrany senatorem z listy PiS. Jest m.in. członkiem senackiej komisji rolnictwa.

Jest żonaty, ma dwóch synów i dwie córki. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy wiemy, co jemy? NIK o systemie bezpieczeństwa obrotu środkami ochrony roślin (03 lipca 2020)Przemyślana retencja odpowiedzią na deficyt wody (01 lipca 2020)Jak dostosować biznes do zmieniających się wymagań prawnych? (30 czerwca 2020)Powołanie Pełnomocnika ds. ochrony zwierząt (29 czerwca 2020)Pokryzysowa odbudowa gospodarki oczami unijnych ministrów środowiska (25 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony