Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny Centrum Elektroniki Stosowanej CES
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea

Trwa nabór ofert na dostawę odpadów komunalnych do spalarni w Rzeszowie

a+a-    Powrót       16 października 2019       Odpady   

Wczoraj zostało uruchomione postępowanie ofertowe na dostawę do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.

Termin składania ofert upływa 29 października br.

Decyzja o ogłoszeniu postępowania jest wynikiem zmiany ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 6 września 2019 roku. Ustawa znosi tzw. regionalizację (status regionalnej instalacji do przetwarzania niesegregowanych - zmieszanych - odpadów komunalnych) poprzez uchylenie art. 9l. Celem nowelizacji ustawy jest zwiększenie konkurencyjności na rynku odpadów i zapewnienie gminom możliwości ich przekazywania do instalacji położonych na obszarze całego kraju.

Jakich trudności spalarniom przysparzają źle segregowane przez mieszkańców opady? Więcej w artykule nt. Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy.

Źródło: PGE Energia Ciepła

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Priority first, czyli dlaczego ubocznym produktom spalania powinno przysługiwać pierwszeństwo (23 kwietnia 2020)Wytyczne KE: jak zarządzać odpadami, w tym medycznymi, w czasach COVID-19 (15 kwietnia 2020) Branża odpadowa potrzebuje stabilizacji prawa (10 kwietnia 2020)Szesnaście nowych wniosków ws. budowy spalarni odpadów na Śląsku (28 lutego 2020)WIOŚ skontrolował zakłady w województwie małopolskim. W większości z nich spalano odpady (18 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony