Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - nowy raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej

Orlen przygotowuje się do budowy farmy wiatrowej na Bałtyku

a+a-    Powrót       11 stycznia 2019       Energia   

Baltic Power, spółka z Grupy Orlen, rozpoczyna badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na obszarze posiadanej koncesji na morską farmę wiatrową na Bałtyku. Celem prac jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i określenie produktywności morskiej farmy wiatrowej.

W związku z rozpoczęciem badań środowiskowych w ramach przygotowań do uruchomienia farmy wiatrowej na Bałtyku zawarta została umowa z konsorcjum podmiotów MEWO SA oraz Instytutem Morskim w Gdańsku - poinformował w środę PKN Orlen. Jak zaznaczyła spółka, "celem prac jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz określenie produktywności morskiej farmy wiatrowej".

- Znaczenie odnawialnych źródeł energii będzie rosło i nie możemy przegapić tej szansy na zrównoważony rozwój. Dlatego w zaktualizowanej strategii postawiliśmy również na rozwój energetyki niskoemisyjnej - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie koncernu. Podkreślił jednocześnie, że "podpisanie umowy w zakresie badań środowiskowych i pomiarów warunków wietrzności to kolejny krok w pracach przygotowawczych zmierzających do budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku".

PKN Orlen przypomniał, że już w maju 2018 r. powołał zespół specjalistów w celu przygotowania i realizacji projektu na wykonanie koncepcji technicznej budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. - Łączna moc tej inwestycji może wynieść nawet 1200 MW - zapowiedział koncern.

W maju 2018 r. PKN Orlen informował, że ponad 20 podmiotów zgłosiło się do ogłoszonego tam wcześniej - w marcu przetargu na wykonanie koncepcji technicznej projektu budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Finansowanie gospodarki morskiej wzorem Malezji i Singapuru. Polski rząd zmienia taktykę (03 stycznia 2019)ME: Polityka energetyczna Polski do 2040 r. będzie gotowa nie wcześniej niż za trzy miesiące (10 grudnia 2018)Nawet 4 mln domów zasilanych energią z wiatru, za 8 lat w Polsce (06 grudnia 2018)Tobiszowski: Po 2030 r. będzie miejsce dla wiatraków na lądzie (29 listopada 2018)Transformacja energetyczna: jak połączyć wodę z ogniem? (13 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony