Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Zespole Strategii, Analiz i Aukcji, KOBiZE (modelowanie ekonomiczne w sektorze rolnictwa) Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Papież: po COP24 potrzebne pilne porozumienie ws. klimatu

a+a-    Powrót       08 stycznia 2019       Powietrze i klimat   

Papież Franciszek w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego apelował o pilne znalezienie porozumienia ws. ochrony środowiska i zmian klimatu. Mówił, że w świetle konsensusu osiągniętego na konferencji w Katowicach potrzebne jest bardziej stanowcze zaangażowanie państw.

Więcej o COP24 w specjalnej zakładce Teraz Środowisko – link tutaj.

Podczas spotkania z ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej papież powiedział: "Pośród kwestii, co do których szczególnie pilne jest znalezienie porozumienia w łonie wspólnoty międzynarodowej, znajduje się problem ochrony środowiska i zmian klimatycznych".

- W tym zakresie, w szczególności w świetle konsensusu osiągniętego na niedawnej międzynarodowej konferencji klimatycznej COP24, która odbyła się w Katowicach, pragnę wyrazić życzenie bardziej stanowczego zaangażowania państw oraz umocnienia współpracy w pilnym zwalczaniu niepokojącego zjawiska globalnego ocieplenia - dodał Franciszek.

- Ziemia należy do wszystkich, a konsekwencje jej eksploatacji spadają na całą populację światową, ze skutkami bardziej dramatycznymi w niektórych regionach - mówił. W tym kontekście wymienił Amazonię. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Figueres: żaden kraj nie może pozostać przy energetyce opartej na węglu (22 maja 2019)Realizacja Porozumienia paryskiego głównym tematem X Petersberskiego Dialogu Klimatycznego (15 maja 2019)Ogólnopolski Szczyt Energetyczny za nami (12 kwietnia 2019)JSW przystąpiła do stowarzyszenia Hydrogen Europe (26 marca 2019)Katowice: Minister Jerzy Kwieciński promował Katowice na 4. sesji UNEA (21 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony