Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Monter Sieci Wodociągowej Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warsz
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Płock: Modernizacja wodociągów metodą bezodkrywkową

a+a-    Powrót       11 stycznia 2019       Woda   
Prezes Wodociągów Płockich przypomniał, że od blisko 10 lat spółka realizuje podzielony na etapy program uporządkowania infrastruktury ściekowej miasta, polegający m.in. na budowie nowej kanalizacji, budowie podczyszczalni wód opadowych, czy modernizacji oczyszczalni ścieków. Zrealizowane już trzy etapy tego przedsięwzięcia kosztowały 283 mln zł.
- W najbliższym czasie zaczynamy kolejny, duży projekt związany z uporządkowaniem gospodarki ściekowej na terenie Płocka – zapowiedział prezes Wodociągów Płockich Andrzej Wiśniewski na czwartkowej konferencji prasowej.

Projekt wart blisko 140 mln zł

Czwarty etap pochłonie 139 mln zł, z czego ponad 70 mln stanowi unijna dotacja. W ramach tego etapu zbudowana została kanalizacja pod al. Kobylińskiego i kończy się jej przebudowa w al. Pawła Nowaka. - W styczniu chcemy ogłosić przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji – zadeklarował prezes Wodociągów Andrzej Wiśniewski.

Renowacja metodą bezodkrywkową

Wodociągi Płockie zaczynają kolejną poważną inwestycję, która będzie wymagała od wszystkich kierowców dużej cierpliwości: renowację kolektorów ściekowych, praktycznie na terenie całego miasta. Prace podzielone są na dwa etapy. W tym roku pierwszy etap będzie polegał na renowacji kanałów na Podolszycach Północ i Południe oraz wzdłuż al. Jachowicza i od ul. Norbetańskiej, przez Warszawską, pl. Dąbrowskiego, ul. Kościuszki, Małachowskiego do Starego Rynku.
Kolektory te powstały w różnym czasie (niektóre w latach 80., inne – w latach 30.) i wykonane zostały z różnych materiałów. Teraz wymagają wzmocnienia i uszczelnienia. Operacja będzie kosztowna – pochłonie 18 mln zł. Jak wyjaśnił prezes Andrzej Wiśniewski – ich renowacja będzie prowadzona metodą bezodkrywkową. W kanał zostanie wpuszczony rękaw, który „przyklei się” do ścian kanałów i zastygnie.

Wodociągi Płockie planują w styczniku ogłosić przetarg, w kwietniu wyłonić wykonawcę, najpóźniej w lipcu prowadzić już prace.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wsparcie finansowe dla spółek wodnych w Małopolsce (25 czerwca 2019)Zaangażowanie kapitałowe NFOŚiGW w inwestycje wod-kan – nowy mechanizm finansowania (19 czerwca 2019)Mała retencja zamiast betonowej dżungli (19 czerwca 2019)Czysta woda w kranie? Nie w sezonie (18 czerwca 2019)Taryfy wod-kan dla mieszkańców Otwocka będą obniżone o 12 proc. (13 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony