Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Poczta Polska inwestuje w auta elektryczne

a+a-    Powrót       15 lutego 2019       Transport   

Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg, które jesienią 2019 roku trafią do floty operatora - powiedział w czwartek prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

- Podjęliśmy decyzję o dołączeniu do naszej floty pierwszych kilkudziesięciu aut elektrycznych. Chcemy rozpisać przetarg na ich pozyskanie. To efekt ubiegłorocznych testów tego typu pojazdów w naszej firmie - mówił. - Dzisiaj zaczynamy kolejny etap sprawdzania samochodów elektrycznych w codziennej pracy, tym razem o większej ładowności - dodał szef Poczty Polskiej. Planujemy wymianę części floty na pojazdy elektryczne różnych kategorii - zapewnił Sypniewski.

Na podstawie testów zostaną podjęte dalsze decyzje

Członek zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki Paweł Przychodzeń zapowiedział, że Poczta przeprowadzi kolejne testy samochodów elektrycznych do 3,5 tony o ładowności powyżej 800 kg - w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie i Pruszczu Gdańskim. Potrwają do maja.

Kierowcy będą sprawdzać parametry techniczno-użytkowe, takie jak przyspieszenie, hamowanie, komfort jazdy i obsługi, sposób ładowania akumulatorów i możliwą do przejechania liczbę kilometrów. Na tej podstawie podjęte zostaną decyzje o dalszych losach wprowadzania elektrycznych pojazdów dla listonoszy - wyjaśnił.

Podczas konferencji przypomniano, że wiosną 2018 roku narodowy operator pocztowy przetestował homologowane auta o ładowności do 800 kg. Równolegle z testami pojazdów Poczta sprawdzała funkcjonowanie stacji ładowania tych aut.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku, zatrudniającym ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Blockchain może pogodzić energetykę z mobilnością (25 kwietnia 2019)Szczecin już dziś spełnia wymagania w zakresie elektromobilności na 2020 rok (19 kwietnia 2019)Testy samochodu elektrycznego w Lublinie (08 kwietnia 2019)Dzisiaj rusza największy w Polsce w pełni elektryczny car sharing (03 kwietnia 2019)Tchórzewski: kończymy wybór miejsca pod budowę fabryki aut elektrycznych (29 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony