Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
EKO Pożyczka „Nasza Woda” na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy BOŚ Bank S.A.
Woda wysokoozonowana do zwalczania koronawirusa i innych zagrożeń WOFIL Robert Muszański

72 mln zł na inwestycje wodno-ściekowe

a+a-    Powrót       27 maja 2020       Woda   

72 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na inwestycje wodno-ściekowe. Za pieniądze, które pochodzić będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, powstaną m.in. oczyszczalnie ścieków oraz wodociągi.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Tomasz Leyko, na zatwierdzonej liście znalazło się 61 wniosków z gmin i Zakładów Gospodarki Komunalnej z całego Podkarpacia. - Limit środków dostępny dla województwa na tego typu działania pozwolił na objęcie dofinansowaniem wszystkich złożonych wniosków, które spełniły określone wymogi – dodał.

302 km sieci i 30 przydomowych oczyszczalni ścieków

W ramach przyznanego dofinansowania wybudowane zostaną m.in. trzy oczyszczalnie ścieków oraz pięć stacji uzdatnia wody. Planowana jest również przebudowa trzech oczyszczalni ścieków. Powstanie też ok. 216 km sieci kanalizacyjnej oraz ponad 86 km sieci wodociągowej. Jak zaznaczył Leyko, w ramach przyznanej dotacji powstanie również ponad 30 przydomowych oczyszczalni ścieków. - Powstaną one w miejscach, w których ze względu na ukształtowanie terenu i rozproszoną zabudowę, wybudowanie sieci kanalizacyjnej było nieopłacalne – wyjaśnił.

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, inwestycje wodno-ściekowe nie są „spektakularne”, ale są bardzo ważne dla rozwoju regionu. - Tego typu inwestycje bardzo pozytywnie wpływają na rozwój obszarów wiejskich, a co się z tym wiąże poprawiają warunki życia mieszkańców – podkreślił.

Czytaj też: Pożyczki dla samorządów na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Był to już drugi nabór wniosków przeprowadzony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W sumie wysokość dofinansowania wniosków w tych naborach wyniosła ponad 164 mln zł. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Blisko 60 mln zł dofinansowania na projekty wod-kan w Opolskiem (08 lipca 2020)Trwa rejestracja na konferencję EKOGMINA 2020 III Forum Praktyków (30 czerwca 2020)Jakich kompetencji potrzebuje wod-kan i przedsiębiorstwa zajmujące się rekultywacją? (22 maja 2020)Koronawirus w ściekach: nie powoduje zachorowań, ale pomaga namierzyć bezobjawowych nosicieli (04 maja 2020)Największym wyzwaniem są racjonalne ceny za wodę (22 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony