Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista z zakresu hydrologii w Dziale Baz Danych i Ekspertyz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie

Podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnych

a+a-    Powrót       20 listopada 2018       Woda   

Podpisano list intencyjny ws. współpracy przy budowie nowych stopni wodnych - podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak zaznaczył szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, modernizacja Wisły i Odry jest na zaawansowanym etapie.

Jak podano w poniedziałkowym komunikacie, "minister Marek Gróbarczyk, mając na uwadze dbałość o efektywne wykorzystanie urządzeń piętrzących i ich potencjału hydroenergetycznego, zainicjował podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji budowy nowych stopni wodnych".

W komunikacie czytamy, że w poniedziałek w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie w sprawie energetyki wodnej i zasad współpracy między wytwórcami energii i administratorami budowli piętrzących. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele PGW Wody Polskie, firm Enea, Energa, Energa Invest, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Energia Odnawialna, PKN Orlen i Tauron.

Resort poinformował też, że list intencyjny dotyczy, m.in. współfinansowania dokumentacji, budowy planowanych inwestycji oraz wymiany doświadczeń i wiedzy.

- Jesteśmy na zaawansowanym etapie modernizacji polskich rzek – Wisły i Odry, które są dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy, by przyszły rok zaowocował konkretną współpracą, dlatego spółki energetyczne są dla nas tak istotne. Cieszymy się, że możemy z Państwem podpisać list intencyjny, który pozwoli nam rozpocząć wspólne inwestycje – powiedział, cytowany w komunikacie, minister Gróbarczyk. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wody Polskie przystępują do ogłoszenia przetargu na koncepcję rozwiązania problemów Węzła Wodnego Jamneńskiego (29 listopada 2018)Co powinien uwzględniać plan adaptacji do zmian klimatu? (23 listopada 2018)5. edycja konferencji Woda Ścieki Osady już wkrótce w Warszawie (06 listopada 2018)RPO interweniuje w sprawie jakości wody w kranie (19 października 2018)Kongres ENVICON Environment w tym roku w Warszawie (17 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony