Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. ochrony środowiska BESSONS Sp. z o.o.
EVB – Stacja ładowania pojazdów elektrycznych firmy PRE Edward Biel

Ponad 200 nowych miejsc pracy w gminach z obszarami Natura 2000

a+a-    Powrót       14 lutego 2018       Rynek pracy   

17 mln zł z UE na utworzenie 237 miejsc pracy dostanie 40 podlaskich firm, które działają w gminach, gdzie są obszary chronione w ramach sieci Natura 2000 - zdecydował we wtorek zarząd województwa podlaskiego.

Nowe miejsca pracy powstaną w firmach z różnych branż, np. obróbki drewna, budowlanej, wydobycia kruszyw, usług leśnych, gastronomii, rekreacji. Firmy mogą tworzyć miejsca pracy, ale też kupić nowe maszyny i urządzenia, zainwestować w linie produkcyjne, wprowadzić na rynek nowe produkty lub usługi - poinformował we wtorek urząd marszałkowski w Białymstoku w komunikacie prasowym.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Konkurs na te dotacje był ogłoszony w 2017 r. Mogły się o nie starać firmy z gmin, gdzie obszar objęty Naturą 2000 jest większy od średniej unijnej, czyli przekracza 18,12 proc. Urząd marszałkowski informował wcześniej, że takich gmin w regionie jest w sumie blisko 50.

Urząd marszałkowski informował wcześniej przy okazji ogłaszania konkursu, że dużą część powierzchni województwa podlaskiego stanowią obszary chronione, a obszary objęte Naturą 2000 jedną trzecią regionu.

Urząd marszałkowski zapowiedział jednocześnie, że podobny konkurs z pulą do dwóch 2 mln zł odbędzie się w marcu. Firmy będą mogły się starać o pieniądze na rozszerzenie swojej działalności, zmianę procesu produkcji czy zwiększenie produkcji tak, by głównym efektem były nowe miejsca pracy. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Minister Energii powołał zespół ds. opiniowania parametrów aukcji mocy (10 lipca 2018)Elektromobilność triumfuje podczas międzynarodowego konkursu PowerUp! (26 czerwca 2018)Eksperci: powinniśmy kilka lat poczekać z jądrówką (26 czerwca 2018)Czym zajmuje się kierownik oczyszczalni ścieków? (05 czerwca 2018)Otwarcie naboru w programie INTERREG Polska - Saksonia (30 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony