Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
System M - kompaktowe pompy ciepła nowej generacji firmy Glen Dimplex Polska
System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

Poszukiwane startupy zajmujące się internetem rzeczy, smart city, przemysłem 4.0 i inteligentną energetyką

a+a-    Powrót       17 maja 2019       Energia   

Zastosowanie internetu rzeczy w smart city i przemyśle 4.0 oraz rozwijanie inteligentnej energetyki domowej - to obszary, w których Tauron poszukuje chętnych do współpracy startupów w uruchomionym w czwartek programie KPT ScaleUp.

- W KPT ScaleUP szukamy m.in. startupów posiadających perspektywiczne rozwiązania dotyczące zastosowania technologii internetu rzeczy dla domu, czy też zarządzania wieloma komponentami infrastruktury miejskiej, energetycznej, ciepłowniczej - powiedział, cytowany w czwartkowej informacji Tauronu, zastępca dyrektora ds. badań i innowacji Paweł Poneta. - W kolejnym naborze skupimy się również na tematyce związanej z digitalizacją obsługi klienta – zasygnalizował Poneta.

Pomoc mentorska i grant na testowanie produktu

Na uczestników czeka program akceleracyjny, dopasowany do ich potrzeb, z udziałem ekspertów technologicznych i biznesowych. Młode firmy mogą liczyć na usługi doradcze i mentorskie, a także na grant, np. na przetestowanie produktu i dostosowanie go do potrzeb odbiorców.

Akceleratorem (czyli pośrednikiem między startupem i koncernem) w programie KPT Scale Up jest Krakowski Park Technologiczny. Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Cały projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Szybsze usuwanie awarii sieci i blockchain w ładowaniu pojazdów elektrycznych

Efektem wcześniejszego zaangażowania Taurona w program Pilot Maker (akceleratorem była tam spółka techBrainers) jest m.in. zwiększenie skali testowania nowych technologii w obrębie koncernu. Według techBrainers grupa Tauron w ramach Pilot Makera pozyskała od startupów i wdrożyła osiem nowatorskich technologii. Jedna z nich to system monitorowania odpływu mocy w sieci niskiego napięcia, co ma pozwolić na szybszą identyfikację awarii i sprawniejsze jej usunięcie, poprawiając pewność zasilania odbiorców. Koncern zaangażował się też w uruchomiony pod koniec ub. roku program Pilot Maker Elektro ScaleUp, poświęcony współpracy korporacji ze startupami w dziedzinie elektromobilności. Według styczniowej informacji techBrainers Tauron pracuje w nim m.in. nad biznesowym wykorzystaniem technologii blockchain (łańcuchy danych rozproszonych po różnych bazach) w procesie ładowania pojazdów elektrycznych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy 30latek NFOŚiGW sprosta wyzwaniom XXI wieku? (29 lipca 2019)100 dni na europejskie prawo klimatyczne. Start 1 listopada. (17 lipca 2019)Gdy nowatorski pomysł otrzymuje wsparcie. Rozmowa z prezesem InnoEnergy (15 lipca 2019)Europejscy burmistrzowie rozmawiali m.in. o walce ze smogiem (26 czerwca 2019)Międzynarodowy Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego (18 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony