Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska

Poszukiwane startupy zajmujące się internetem rzeczy, smart city, przemysłem 4.0 i inteligentną energetyką

a+a-    Powrót       17 maja 2019       Energia   

Zastosowanie internetu rzeczy w smart city i przemyśle 4.0 oraz rozwijanie inteligentnej energetyki domowej - to obszary, w których Tauron poszukuje chętnych do współpracy startupów w uruchomionym w czwartek programie KPT ScaleUp.

- W KPT ScaleUP szukamy m.in. startupów posiadających perspektywiczne rozwiązania dotyczące zastosowania technologii internetu rzeczy dla domu, czy też zarządzania wieloma komponentami infrastruktury miejskiej, energetycznej, ciepłowniczej - powiedział, cytowany w czwartkowej informacji Tauronu, zastępca dyrektora ds. badań i innowacji Paweł Poneta. - W kolejnym naborze skupimy się również na tematyce związanej z digitalizacją obsługi klienta – zasygnalizował Poneta.

Pomoc mentorska i grant na testowanie produktu

Na uczestników czeka program akceleracyjny, dopasowany do ich potrzeb, z udziałem ekspertów technologicznych i biznesowych. Młode firmy mogą liczyć na usługi doradcze i mentorskie, a także na grant, np. na przetestowanie produktu i dostosowanie go do potrzeb odbiorców.

Akceleratorem (czyli pośrednikiem między startupem i koncernem) w programie KPT Scale Up jest Krakowski Park Technologiczny. Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Cały projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Szybsze usuwanie awarii sieci i blockchain w ładowaniu pojazdów elektrycznych

Efektem wcześniejszego zaangażowania Taurona w program Pilot Maker (akceleratorem była tam spółka techBrainers) jest m.in. zwiększenie skali testowania nowych technologii w obrębie koncernu. Według techBrainers grupa Tauron w ramach Pilot Makera pozyskała od startupów i wdrożyła osiem nowatorskich technologii. Jedna z nich to system monitorowania odpływu mocy w sieci niskiego napięcia, co ma pozwolić na szybszą identyfikację awarii i sprawniejsze jej usunięcie, poprawiając pewność zasilania odbiorców. Koncern zaangażował się też w uruchomiony pod koniec ub. roku program Pilot Maker Elektro ScaleUp, poświęcony współpracy korporacji ze startupami w dziedzinie elektromobilności. Według styczniowej informacji techBrainers Tauron pracuje w nim m.in. nad biznesowym wykorzystaniem technologii blockchain (łańcuchy danych rozproszonych po różnych bazach) w procesie ładowania pojazdów elektrycznych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Przepis na start-upowy sukces (22 maja 2019)Dziewięć start-upów zyska wsparcie w pierwszej edycji Elektro ScaleUp. Jakie są ich pomysły? (10 maja 2019)Internetowy kalkulator pokaże, ile produkujemy plastikowych śmieci (08 maja 2019)Innowacyjne start-upy mogą zmienić świat (12 kwietnia 2019)Masz pomysł? Od 1 kwietnia ruszył nowy nabór startupów energetycznych (08 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony