Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pożyczka Termomodernizacyjna dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych firmy Alior Bank
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13 kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex

Poszukiwani wykonawcy modernizacji energetycznej katowickiego Spodka

a+a-    Powrót       27 maja 2019       Budownictwo   

Transformacja Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) jest szansą dla specjalistycznych firm, by pokazać swoje kompetencje milionom gości. Dach MCK w Katowicach już porasta rozległa łąka. Spodek, zdecydowanie starszy, przechodził już w swej historii kilka poważnych “liftingów”. Ale to nie wyczerpuje ambicji, by wyraźniej wpisać się w nurt zrównoważonego rozwoju. Oba obiekty – znane m.in. z organizacji szczytu klimatycznego ONZ (2018) czy jedenastu edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego – mają wspólnego właściciela (miasto Katowice) i zarządzającego (PTWP Event Center).

Przede wszystkim efektywność energetyczna

Wielkie kubaturowo, niestandardowo zaprojektowane obiekty mają solidny potencjał racjonalizacji – przede wszystkim pod względem efektywności energetycznej. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwalających np. na zarządzanie zużyciem energii elektrycznej i cieplnej, czy na pozyskiwanie jej ze źródeł odnawialnych, może mieć przy tej skali znaczący wpływ na stan środowiska oraz wykorzystanie zasobów.

Wykonawcy poszukiwani

Zarządca MCK i Spodka zaprasza do współpracy przy tej zielonej transformacji firmy specjalizujące się w proekologicznych rozwiązaniach dla budownictwa. Wykonanie nowych instalacji, modernizacja używanych, wykorzystanie innowacyjnych (ale już sprawdzonych) technologii związanych z efektywnością energetyczną, czy realizacja innych proekologicznych projektów w Spodku czy Centrum jest oczywistą szansą pokazania się, zdobycia unikatowych doświadczeń i cennych rekomendacji.

Deklarujemy otwarcie na różne propozycje, także te niekonwencjonalne, choć zależy nam na doświadczonych partnerach i sprawdzonych rozwiązaniach. To specyficzne obiekty, Spodek wpisany jest do rejestru zabytków. Nie możemy eksperymentować. Z pewnością będzie to jednak arcyciekawe wyzwanie powiązane z możliwością autoprezentacji dla firm z tej, tak szybko rozwijającej się, branży - deklaruje Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

MCK Katowice zaprasza zainteresowane podmioty do kontaktu pod adresem: ecowspolpraca@mckspodek.pl

Źródło: MCK Katowice

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Driving positive change - 9. PLGBC Green Building Symposium (12 sierpnia 2019)Zsypy, za małe altany, rozmyta odpowiedzialność - to hamulce selektywnej zbiórki (10 lipca 2019)Certyfikaty zrównoważonego budownictwa zyskało już 67 proc. nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsce (10 maja 2019)Miasto w obliczu zmian. Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem (04 kwietnia 2019)Polacy wyróżnieni za projekt budynku, który mógłby oczyszczać powietrze (20 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony