Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea
Termiczne przekształcanie odpadów - kompleksowa obsługa Veolia Polska

Pożar w hali z odpadami w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej

a+a-    Powrót       09 grudnia 2019       Odpady   

Hala, w której magazynowano odpady, całkowicie spłonęła w poniedziałek nad ranem w zakładzie zajmującym się ich zagospodarowaniem w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska-Białej – poinformowała rzecznik bielskich strażaków st. kpt. Patrycja Pokrzywa.

- Hala miała powierzchnię ok. 500-600 mkw. Całkowicie spłonęła. Z uwagi na bezpieczeństwo, strażacy nie weszli do środka. Staraliśmy się obronić sąsiednie budynki: przylegający do hali budynek biurowy, a także drugą halę. Dogaszamy już ogień. Nikomu nic się nie stało – powiedziała.

Rzecznik poinformowała, że w wyniku pożaru powstała chmura dymu. - Nie wiemy jeszcze, jakie materiały były składowane wewnątrz. Strażacy rozłożyli rękawy sorpcyjne, by woda z akcji gaśniczej nie dostawała się do nich. Dym nie jest zagrożeniem – powiedziała Pokrzywa.

Ogień pojawił się przed godziną 4. Strażaków zaalarmował pracownik ochrony.

W akcji gaszenia uczestniczyło 25 zastępów strażaków.

Sprawę bada policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejny w tym roku pożar odpadów na terenie sortowni w Studziankach (29 lipca 2020)Pożar hałdy odpadów w Czartorii na Podlasiu (27 lipca 2020)Akt oskarżenia ws. pożaru odpadów w Jaworze (13 lipca 2020)Nagrody za informacje o podpaleniach lasów w Zachodniopomorskiem (09 lipca 2020)Na Syberii ogień zniszczył już ponad 300 tys. hektarów lasu (08 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony