Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Praktyki – analizy przestrzenne z wykorzystaniem oprogramowania GIS Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Rady Gmin proszone o przekazanie regulaminów dostarczania wody do RZGW

a+a-    Powrót       11 czerwca 2018       Woda   

W związku z koniecznością wypełnienia przez Rady Gmin obowiązku wynikającego z art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2017 r., poz. 2180) dotyczącego przekazania organowi regulacyjnemu do zaopiniowania projektów regulaminów dostarczania wody i odprowadzania ścieków, uprzejmie prosimy o przekazywanie przedmiotowych dokumentów do właściwych terytorialnie dla gmin dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej.

Wspomniany zakres terytorialny został określony rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 9 marca 2018 r. w sprawie właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawach z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków (Dz. U. z 2018 r. poz. 510).

Ze względów proceduralnych prosimy również o dopełnienie staranności przy przekazywaniu materiałów, w tym zapewnienie właściwej formy dokumentów i reprezentacji dla organu przekazującego.

Źródło: KZGW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejna nowelizacja Prawa Wodnego, czyli reorganizacja Wód Polskich i zmiany w pozwoleniach wodnoprawnych (12 lipca 2019)Samorządowcy krytykują nową ustawę UCPG (10 lipca 2019)Wody Polskie nie nałożyły zobowiązań na Saur Neptun Gdańsk (02 lipca 2019) Postępy prac modernizacyjnych Kanału Gliwickiego (24 czerwca 2019)Sposoby na zwiększenie wykorzystania biogazu w oczyszczalniach ścieków (27 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony