Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Liczba rejestracji samochodów z napędami alternatywnymi wzrosła o 60 proc.

a+a-    Powrót       07 listopada 2019       Transport   

W opublikowanym w środę raporcie PZPM i KPMG podano m.in., że od początku 2019 r. o ponad 60 proc. w ujęciu rocznym wzrosła liczba rejestracji w Polsce samochodów z napędem alternatywnym. W tym czasie zarejestrowano ponad 410 tys. samochodów osobowych.

W raporcie kwartalnym Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i firmy KPMG podano, że w trzech pierwszych kwartałach 2019 r. w Polsce zarejestrowano 410,8 tys. nowych samochodów osobowych – o 1,9 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Podano tam, że od początku 2019 r. - w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku - o 60,3 proc. wzrosła liczba rejestracji samochodów osobowych z napędami alternatywnymi. Od stycznia do września br. na zarejestrowanych 28 558 tys. aut z napędem alternatywnym, ponad 26, 5 tys. stanowiły te z napędem hybrydowym. Samochodów elektrycznych było 1924. W raporcie oceniono, że niezmiennie "zdecydowanie" więcej aut zasilanych alternatywnie kupują klienci instytucjonalni. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pompy ciepła, energia z OZE, biomasa - dostępne dofinansowania dla przedsiębiorców (20 stycznia 2020)Jakie są założenia do projektu rozporządzenia w sprawie Pełnomocnika ds. OZE? (17 stycznia 2020)Przyszłość dostaw ostatniego kilometra należy do samochodów elektrycznych (13 stycznia 2020)Centrum danych stawia krok w kierunku samowystarczalności energetycznej (31 grudnia 2019)Turcja zapowiada produkcję samochodów elektrycznych (30 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony