Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

To już ostatni dzwonek i szansa na zgłoszenie uczestnictwa w studiach podyplomowych Prawo Ochrony Środowiska

a+a-    Powrót       28 września 2020       Zrównoważony rozwój   

17 października odbędą się pierwsze zajęcia w ramach tego kierunku na Uczelni Łazarskiego. Zapraszamy do zapisów!

Zmiany w otoczeniu prawnym i biznesowym, a także coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zmian klimatycznych, zielonej transformacji, społecznej odpowiedzialności biznesu czy gospodarki cyrkularnej.

Potrzebom tym odpowiadają studia podyplomowe "Prawo Ochrony Środowiska" na Uczelni Łazarskiego, które w roku akademickim 2020/2021 będą miały już szóstą edycję. W lutym 2020 r. kierunek „Prawo Ochrony Środowiska” został wyróżniony decyzją Komisji Akredytacyjnej Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością” 2019/2020.

Celem programu jest przekazanie wiedzy z zakresu polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska, która zaprocentuje w rozwoju kariery zawodowej uczestników programu.

Czytaj: [Wywiad] Jak dostosować biznes do zmieniających się wymagań prawnych?

W związku z faktem, że kluczowe znaczenie w biznesie zaczynają odgrywać nie tylko wymagania związane z ochroną środowiska, ale także zielone nowe technologie, gospodarka cyrkularna, zrównoważony rozwój oraz zrównoważone finansowanie, program studiów podyplomowych „Prawo ochrony środowiska” w roku akademickim 2020/2021 został wzbogacony właśnie o te elementy w module „Środowiskowa odpowiedzialność biznesu”. Każde nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo powinno być przygotowane na opracowanie odpowiedniej strategii oraz dokumentacji prowadzenia biznesu w sposób przyjazny środowisku. Program studiów ma na celu pomóc w zrozumieniu tych zagadnień ochrony środowiska, które z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej są niezwykle istotne oraz mogą stanowić część programów i strategii spółek.

Wykłady i ćwiczenia/warsztaty w ramach programu prowadzone są przez praktyków prawa ochrony środowiska, ekspertów z kancelarii prawniczych oraz urzędników sektora ochrony środowiska szczebla centralnego. Niezależnie od tego, w programie pojawiają się także przedstawiciele biznesu, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w dziedzinie ochrony środowiska.

Studia kierowane są przede wszystkim do osób, które mają w swojej praktyce do czynienia z prawem ochrony środowiska oraz do osób, które chcą nabyć praktyczną wiedzę z tego zakresu, a w szczególności:

  • pracowników przedsiębiorstw i spółek odpowiedzialnych za stosowanie prawa ochrony środowiska;
  • pracowników spółek doradczych;
  • pracowników sektora samorządowego;
  • praktyków wykonujących zawody prawnicze (radcowie prawni, adwokaci);
  • oraz innych osób, które w pracy zawodowej stosują prawo ochrony środowiska.

Studia kierowane są również do osób, które dopiero rozpoczynają pracę zawodową i swoją karierę zawodową zamierzają związać z ochroną środowiska, z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu, zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju czy gospodarki cyrkularnej.

Link do rekrutacji tutaj.

Źródło: Uczelnia Łazarskiego

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Iwona Michałek powołana na Sekretarza Stanu w MRPiT (13 października 2020)Powołanie wiceprezesa Państwowej Agencji Atomistyki (11 września 2020)Otwarte nabory dla przedsiębiorców w ramach programów krajowych i regionalnych (10 września 2020)Powołano pełnomocnika rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego (07 września 2020)Inauguracyjne posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Gospodarki Wodorowej (31 sierpnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony