Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. zagospodarowania odpadów i surowców wtórnych SUEZ Polska Sp. z o.o.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Rzepiennik Strzyżewski: Ponad 1 mln zł na budowę PSZOK

a+a-    Powrót       06 sierpnia 2018       Odpady   

W gminie Rzepiennik Strzyżewski będzie bardziej ekologicznie dzięki powstającemu tu punktowi selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z RPO.

Umowę gwarantującą dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał wicemarszałek Stanisław Sorys, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz wójt gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś.

Realizacja projektu do końca 2020 r.

Do końca 2020 roku w miejscowości Rzepiennik Biskupi (gmina Rzepiennik Strzyżewski) powstanie punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, czyli tzw. PSZOK. To właśnie tu mieszkańcy będą mogli przywieźć nie tylko te materiały, które z reguły już segregują czyli papier, plastik i szkło, ale także wszelkie odpady, które nie nadają się do zwykłej segregacji. W punkcie zaplanowano także miejsce z przeznaczeniem na substancje niebezpieczne, które będą zbierane i magazynowane w specjalnych, zadaszonych i zamkniętych kontenerach.

Na ogrodzonym, oświetlonym i utwardzonym terenie obok pomieszczenia socjalno-biurowego i powstanie tu m.in.: pomieszczenie warsztatowo-magazynowe, wiata na kontenery oraz magazyn. W specjalnym punkcie napraw zatrudnieni pracownicy będą tu odnawiać i serwisować zgromadzone przedmioty. Następnie przekażą je bezpłatnie zainteresowanym mieszkańcom gminy, którzy będą mogli użytkować naprawione rzeczy we własnych gospodarstwach domowych.

W ramach projektu nie zabraknie także działań promocyjnych, informacyjnych, a przede wszystkim edukacyjnych w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.
Koszt inwestycji to ponad 1,9 mln zł, z czego 1,3 stanowią środki z RPO.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Harmonogram odbioru odpadów w stolicy już dostępny (28 grudnia 2018)Szwedzki punkt widzenia: odpady są jak złoto (14 grudnia 2018)Warszawa: Stolica czystości, czy odpadowego chaosu? (30 listopada 2018)Cyfryzacja sposobem na lepszą jakość selektywnej zbiórki odpadów (10 października 2018)Sadzonki rodzimych gatunków drzew w zamian za surowce wtórne (05 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony