Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. monitoringu środowiska WIOŚ Białystok
Inspektor ds. obszarów Natura 2000 RDOŚ w Krakowie

Są pieniądze na ochronę obszarów i gatunków cennych przyrodniczo

a+a-    Powrót       04 grudnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Od 2 do 31 stycznia 2018 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie czekał na wnioski o dofinansowanie ochrony obszarów i gatunków cennych przyrodniczo(1). Nabór dotyczy zadań, które będą realizowane od 2019 r. przez Generalną i regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

Zakres tematyczny naboru obejmuje: opracowanie planów ochrony rezerwatów przyrody, prowadzenie działań ochronnych w rezerwatach przyrody realizowanych na podstawie zatwierdzonych planów ochrony, a także przeciwdziałanie szkodom powodowanym przez gatunki chronione (wymienione w art. 126 ustawy o ochronie przyrody).

Nabór odbywa się w ramach krajowego programu priorytetowego pn. Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej Część 1) Ochrona obszarów i gatunków cennych przyrodniczo, na który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarezerwował 23,6 mln zł na lata 2018-2020. Beneficjentami tego instrumentu finansowego są państwowe jednostki budżetowe, a ściślej – Generalna i regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

Źródło: NFOŚiGW

Przypisy

1/ Szczegóły naboru na stronie:
http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/ochrona-i-przywracanie-roznorodnosci/pjb-2018/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kujawsko-Pomorskie: Powstał Park Krajobrazowy Góry Łosiowe (04 czerwca 2018)Właściwe stosowanie pestycydów to połowa sukcesu (28 maja 2018)Bobrowe tamy pomagają oczyszczać wodę (28 maja 2018)O rynku pracownika i sposobach rekrutacji na konferencji dla studentów (24 maja 2018)Europejskie gady i płazy będą lepiej chronione (22 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony