Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Procesu Decyzyjnego w Unii Europejskiej Ministerstwo Rozwoju
Główny specjalista w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwo Rozwoju

Urszula Pasławska z PSL nową szefową sejmowej komisji środowiska

a+a-    Powrót       15 listopada 2019       Management   

Posłanka Urszula Pasławska z PSL została w czwartek wybrana przewodniczącą sejmowej Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Komisja będzie miała ponadto trzech wiceprzewodniczących z PiS oraz po jednym z KO i Lewicy.

Za wyborem przedstawicielki klubu PSL-Kukiz15 głosowało w czwartek 29 posłów, żaden nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Urszula Pasławska w poprzedniej kadencji Sejmu była wiceszefową sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Zasiada w niższej izbie parlamentu trzecią kadencję (VII, VIII, IX).

Posłowie zdecydowali ponadto o wyborze wiceprzewodniczących sejmowej komisji środowiska. W sumie będzie ich pięciu - trzech z PiS i dwóch z opozycji. W czwartek komisja poparła wybór Anny Paluch (PiS), Dariusza Bąka (PiS), Tomasza Aniśko (KO) oraz Marka Dyducha (Lewica) na wiceszefów komisji.

Prawo i Sprawiedliwość na razie nie przedstawiło nazwiska kandydata na trzeciego wiceprzewodniczącego. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

System kaucyjny od podszewki Część 2. Słowacki przepis na wzorcową ustawę o systemie kaucyjnym (12 grudnia 2019)System kaucyjny od podszewki. Część 1. Wskazówki dla ustawodawcy (11 grudnia 2019)KE kieruje do TSUE sprawę przeciw Polsce za ulgi dla firm energetycznych (28 listopada 2019)Opozycja postuluje sejmowy odpowiednik resortu ds. klimatu (20 listopada 2019)Woźny: przekonujemy KE do dofinansowania pieców gazowych w nowej perspektywie (10 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony