Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Zespole Projektowym - Bank Danych Inwentaryzacji Przyrodniczych Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Urszula Pasławska z PSL nową szefową sejmowej komisji środowiska

a+a-    Powrót       15 listopada 2019       Management   

Posłanka Urszula Pasławska z PSL została w czwartek wybrana przewodniczącą sejmowej Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Komisja będzie miała ponadto trzech wiceprzewodniczących z PiS oraz po jednym z KO i Lewicy.

Za wyborem przedstawicielki klubu PSL-Kukiz15 głosowało w czwartek 29 posłów, żaden nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Urszula Pasławska w poprzedniej kadencji Sejmu była wiceszefową sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Zasiada w niższej izbie parlamentu trzecią kadencję (VII, VIII, IX).

Posłowie zdecydowali ponadto o wyborze wiceprzewodniczących sejmowej komisji środowiska. W sumie będzie ich pięciu - trzech z PiS i dwóch z opozycji. W czwartek komisja poparła wybór Anny Paluch (PiS), Dariusza Bąka (PiS), Tomasza Aniśko (KO) oraz Marka Dyducha (Lewica) na wiceszefów komisji.

Prawo i Sprawiedliwość na razie nie przedstawiło nazwiska kandydata na trzeciego wiceprzewodniczącego. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

EEA: Musimy lepiej chronić nasze morza i oceany (01 lipca 2020)Jak dostosować biznes do zmieniających się wymagań prawnych? (30 czerwca 2020)Większości państw UE nie uda się zmniejszyć zanieczyszczenia powietrza i jego skutków dla zdrowia do 2030 r. (29 czerwca 2020)Jak odróżnić prawdziwe zielone inwestycje od zielonego prania mózgu? Wkrótce wspólna unijna definicja (15 czerwca 2020)Niebieskie sektory przyczyniają się do ożywienia gospodarczego i torują drogę do Europejskiego Zielonego Ładu (15 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony