Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Wydziale Infrastruktury i Gospodarki Nieruchomościami Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Doradztwo w zakresie retencji i zagospodarowania wód opadowych firmy Arcadis

Sejm znowelizował Prawo wodne

a+a-    Powrót       01 marca 2018       Woda   

Przedsiębiorcy będą mogli zaliczyć na poczet kar realizowane przez siebie inwestycje środowiskowe - to jedno z rozwiązań, które znalazły się w znowelizowanym w środę przez Sejm Prawie wodnym.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 244 posłów, przeciw było 173, a trzech wstrzymało się od głosu. Teraz nowela trafi pod obrady Senatu. Posłowie wcześniej nie poparli wniosku PO o odrzucenie ustawy.

Więcej o projekcie nowelizacji Prawa wodnego pisaliśmy tutaj.

Poselska nowelizacja Prawa wodnego doprecyzowuje i uzupełnia obowiązujące przepisy. Zgodnie z nią, do spraw wszczętych i niezakończonych przed wejściem w życie Prawa wodnego 1 stycznia br., a dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz w sprawach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko (wydanie bądź zmiana decyzji) stosować się będzie przepisy obowiązujące przed 1 stycznia 2018 r. Nowela pozwoli również przedsiębiorcom, którzy nie dotrzymywali warunków udzielonego pozwolenia wodno-prawnego (dot. ilości pobieranej wody i jakości odprowadzanych ścieków) zaliczyć na poczet kar rozpoczęte inwestycje środowiskowe. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wrześniowa nowelizacja Prawa wodnego wchodzi w życie (25 listopada 2019)Wody opadowe trzeba zatrzymać i wykorzystać (18 października 2019)Do 30 października podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne składają kwartalne oświadczenia (17 października 2019)Wody Polskie przejmą uprawnienia nad drogami wodnymi. Nowela do podpisu prezydenta (27 września 2019)Gospodarowanie deszczówką w teorii i praktyce - IV Konferencja GWOR (13 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony