Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Hydrolog/ Lider Zasobów i Procesów Wodnych Adecco Poland Sp. z o. o.
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Sejm znowelizował Prawo wodne

a+a-    Powrót       01 marca 2018       Woda   

Przedsiębiorcy będą mogli zaliczyć na poczet kar realizowane przez siebie inwestycje środowiskowe - to jedno z rozwiązań, które znalazły się w znowelizowanym w środę przez Sejm Prawie wodnym.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 244 posłów, przeciw było 173, a trzech wstrzymało się od głosu. Teraz nowela trafi pod obrady Senatu. Posłowie wcześniej nie poparli wniosku PO o odrzucenie ustawy.

Więcej o projekcie nowelizacji Prawa wodnego pisaliśmy tutaj.

Poselska nowelizacja Prawa wodnego doprecyzowuje i uzupełnia obowiązujące przepisy. Zgodnie z nią, do spraw wszczętych i niezakończonych przed wejściem w życie Prawa wodnego 1 stycznia br., a dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz w sprawach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko (wydanie bądź zmiana decyzji) stosować się będzie przepisy obowiązujące przed 1 stycznia 2018 r. Nowela pozwoli również przedsiębiorcom, którzy nie dotrzymywali warunków udzielonego pozwolenia wodno-prawnego (dot. ilości pobieranej wody i jakości odprowadzanych ścieków) zaliczyć na poczet kar rozpoczęte inwestycje środowiskowe. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowelizacja Prawa wodnego ma zapewnić stabilne finansowanie Wodom Polskim (09 sierpnia 2019)Kolejna nowelizacja Prawa Wodnego, czyli reorganizacja Wód Polskich i zmiany w pozwoleniach wodnoprawnych (12 lipca 2019)Wody Polskie nie nałożyły zobowiązań na Saur Neptun Gdańsk (02 lipca 2019)Przydomowe oczyszczalnie ścieków (nie tylko) dla matematyków (06 czerwca 2019)Czystych obszarów morskich w Europie jak na lekarstwo (21 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony