Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Śląskie: Stacje ładowania samochodów elektrycznych na dworcach PKP

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2018       Transport   

Pierwsze cztery stacje ładowania samochodów i skuterów elektrycznych pojawią się do końca tego roku na śląskich dworcach kolejowych. PKP rozważa też możliwość wejścia w segment wypożyczania samochodów elektrycznych - poinformował w środę dziennikarzy prezes PKP Krzysztof Mamiński.

- W końcówce tego roku na czterech dworcach w Polsce pojawią się pierwsze stacje doładowania samochodów elektrycznych. (...) Będą to stacje wyprodukowane przez Kolejowe Zakłady Łączności, spółkę z szeroko rozumianej grupy PKP. (...) Stacje te będą zlokalizowane na Śląsku - powiedział prezes Mamiński.

Rabat na doładowanie

Dodał, że przez pierwsze trzy miesiące kolej nie będzie pobierała opłaty z korzystanie ze stacji ładujących pojazdy elektryczne. Po tym okresie będzie ono połączone z funkcją korzystania z usług kolejowych. Jeżeli ktoś pozostawia samochód, aby skorzystać z przejazdu koleją, będzie miał odpowiedni rabat na doładowanie.

- Myślimy również o wprowadzeniu carsharingu, o wypożyczaniu samochodów elektrycznych. Mamy też kilka innych funkcji, które przygotowujemy do wdrożenia w przyszłym roku - dodał Mamiński. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szkolenia dla samorządów w dziedzinie elektromobilności (17 stycznia 2019)Giganci energetyczni zacieśniają współpracę z politechnikami (16 stycznia 2019)Rzeszowska Szkoła Wyższa będzie współpracować z jedną z największych firm branży motoryzacyjnej (15 stycznia 2019)Tychy: 164 mln zł na modernizację transportu (11 stycznia 2019)W Rybniku rusza system carsharingu aut elektrycznych (11 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony