Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. rozwoju rynku / Business Developer VEOLIA WATER TECHNOLOGIES SP. Z O.O.
EVB – Stacja ładowania pojazdów elektrycznych firmy PRE Edward Biel

Śluza Malczyce będzie gotowa do końca maja

a+a-    Powrót       13 lutego 2018       Transport   

Szef konsorcjum wykonawców zapewnił mnie, że do 30 maja zostanie otwarta śluza żeglugowa na stopniu wodnym Malczyce. Jest to moment historyczny dla Odry. Czekamy na to ponad 20 lat – powiedział Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, otwierając spotkanie z armatorami, które odbyło się 9 lutego br. we Wrocławiu z udziałem ponad 30 przedstawicieli branży.

Przedstawiciele konsorcjum wykonawców stopnia wodnego Malczyce omówili postęp prac i przedstawili harmonogram na I półrocze 2018 r. Najważniejsze dla użytkowników wiadomości dotyczyły planowanego otwarcia śluzy żeglugowej oraz okresowego ograniczenia w żegludze śródlądowej do czasu jej uruchomienia.

Wychodząc naprzeciw postulatom branży, podczas spotkania uzgodniono, że zamknięcie szlaku żeglugowego w związku z grodzeniem rzeki nastąpi 15 marca, a nie – jak planowano wcześniej – 18 lutego. Skrócenie przerwy w żegludze ma ułatwić armatorom wywiązanie się z już podpisanych kontraktów transportowych.

Wykonawca potwierdził, że uruchomienie śluzy przy korzystnych warunkach pogodowych powinno nastąpić do końca maja 2018 r.

Źródło: Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast (02 lutego 2018)Priorytety prezesa Wód Polskich (02 lutego 2018)Bydgoszcz stała się stolicą drogi wodnej Wisły (30 stycznia 2018)Powołano prezesa Wód Polskich (18 stycznia 2018)Gospodarka wodna przechodzi w ręce innego ministerstwa (12 stycznia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony