Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Oddziale Remontów i Usuwania Awarii MPWiK m.st. Warszawie S.A.
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie

Śluza Malczyce będzie gotowa do końca maja

a+a-    Powrót       13 lutego 2018       Transport   

Szef konsorcjum wykonawców zapewnił mnie, że do 30 maja zostanie otwarta śluza żeglugowa na stopniu wodnym Malczyce. Jest to moment historyczny dla Odry. Czekamy na to ponad 20 lat – powiedział Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, otwierając spotkanie z armatorami, które odbyło się 9 lutego br. we Wrocławiu z udziałem ponad 30 przedstawicieli branży.

Przedstawiciele konsorcjum wykonawców stopnia wodnego Malczyce omówili postęp prac i przedstawili harmonogram na I półrocze 2018 r. Najważniejsze dla użytkowników wiadomości dotyczyły planowanego otwarcia śluzy żeglugowej oraz okresowego ograniczenia w żegludze śródlądowej do czasu jej uruchomienia.

Wychodząc naprzeciw postulatom branży, podczas spotkania uzgodniono, że zamknięcie szlaku żeglugowego w związku z grodzeniem rzeki nastąpi 15 marca, a nie – jak planowano wcześniej – 18 lutego. Skrócenie przerwy w żegludze ma ułatwić armatorom wywiązanie się z już podpisanych kontraktów transportowych.

Wykonawca potwierdził, że uruchomienie śluzy przy korzystnych warunkach pogodowych powinno nastąpić do końca maja 2018 r.

Źródło: Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Województwo kujawsko-pomorskie inwestuje w transport multimodalny (20 lutego 2019)Ruszyły konsultacje kompleksowego zagospodarowania rzeki Wisły (28 stycznia 2019)Wydano pozwolenie wodnoprawne dla przekopu Mierzei Wiślanej (23 stycznia 2019)Resort gospodarki morskiej przygotowuje odpowiedź na pismo KE ws. przekopu Mierzei Wiślanej (11 stycznia 2019)Jaz Rędzin na Odrze będzie zmodernizowany (20 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony