Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowa linia technologiczna do recyklingu odpadów Pronar
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea

Plany prawie dwukrotnego powiększenia zdolności spalarni odpadów w Rzeszowie. Podpisano list intencyjny

a+a-    Powrót       09 października 2019       Odpady   

Wspólne działania samorządu Podkarpacia i PGE w sprawie budowy drugiej linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie przewiduje list intencyjny podpisany we wtorek na Kongresie 590 w Jasionce k. Rzeszowa.

List podpisali przedstawiciele PGE, spółki PGE Energia Ciepła i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Planowana druga linia ma zwiększyć wydajność zakładu ze 100 tys. do 180 tys. ton odpadów rocznie. Rzeszowska instalacja wytwarza energię elektryczną i ciepło w skojarzeniu

Wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek podkreślił, że spółka jako dostawca energii elektrycznej i ciepła w Polsce stawia na innowacyjne i ekologiczne technologie na rzecz efektywności i gospodarki obiegu zamkniętego. Prezes PGE Energia Ciepło Wojciech Dąbrowski. Ocenił, że planowana budowa wpłynie na zrównoważony i niskoemisyjny rozwój Podkarpacia, poprawiający jakość powietrza.

Odmienny punkt widzenia w kwestii spalarni odpadów i ich miejsca w systemie gospodarki odpadami przedstawia Paweł Głuszyński z Towarzystwa na rzecz Ziemi w wywiadzie.

Marszałek Ortyl przekonywał, że celem podkarpackiego samorządu jest stworzenie kompletnego systemu gospodarowania odpadami. Jak dodał, to na samorządzie będzie spoczywać obowiązek dostarczenia do spalarni odpowiednich ilości paliwa. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Liczba spalarni w Polsce. Wystarczająca czy nie? (30 czerwca 2020)Wojewoda zamierza unieważnić uchwałę ws. spółki mającej budować spalarnię odpadów na śląsku (30 czerwca 2020)Ministerstwo Klimatu nie przedłuży starych norm dla miałów węglowych (19 czerwca 2020)Polscy naukowcy mają sposób na UPS-y. Wskazują na korzyści ekonomiczne i środowiskowe (29 maja 2020)Zatrzymano bułgarskiego wiceministra środowiska za nielegalny import odpadów (29 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony