Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Plany prawie dwukrotnego powiększenia zdolności spalarni odpadów w Rzeszowie. Podpisano list intencyjny

a+a-    Powrót       09 października 2019       Odpady   

Wspólne działania samorządu Podkarpacia i PGE w sprawie budowy drugiej linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie przewiduje list intencyjny podpisany we wtorek na Kongresie 590 w Jasionce k. Rzeszowa.

List podpisali przedstawiciele PGE, spółki PGE Energia Ciepła i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Planowana druga linia ma zwiększyć wydajność zakładu ze 100 tys. do 180 tys. ton odpadów rocznie. Rzeszowska instalacja wytwarza energię elektryczną i ciepło w skojarzeniu

Wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek podkreślił, że spółka jako dostawca energii elektrycznej i ciepła w Polsce stawia na innowacyjne i ekologiczne technologie na rzecz efektywności i gospodarki obiegu zamkniętego. Prezes PGE Energia Ciepło Wojciech Dąbrowski. Ocenił, że planowana budowa wpłynie na zrównoważony i niskoemisyjny rozwój Podkarpacia, poprawiający jakość powietrza.

Odmienny punkt widzenia w kwestii spalarni odpadów i ich miejsca w systemie gospodarki odpadami przedstawia Paweł Głuszyński z Towarzystwa na rzecz Ziemi w wywiadzie.

Marszałek Ortyl przekonywał, że celem podkarpackiego samorządu jest stworzenie kompletnego systemu gospodarowania odpadami. Jak dodał, to na samorządzie będzie spoczywać obowiązek dostarczenia do spalarni odpowiednich ilości paliwa. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Trwa nabór ofert na dostawę odpadów komunalnych do spalarni w Rzeszowie (16 października 2019)Rząd chce sięgnąć do kieszeni producentów odpadów (09 października 2019)Mobilne laboratorium do kontrolowania jakości powietrza w Białymstoku (08 października 2019)Spalarnie czarno na białym, czyli jak surowce wtórne idą z dymem (07 października 2019)W Katowicach powstanie mapa zanieczyszczeń powietrza (07 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony