Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Spotkania konsultacyjne Projektu KSRR 2030 będą odbywać się do końca miesiąca

a+a-    Powrót       08 stycznia 2019       Zrównoważony rozwój   

Dzisiaj rozpoczęły się konferencje regionalne, które przybliżą cele, kierunki interwencji oraz mechanizmy wdrażania polityki regionalnej, zaproponowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR).

Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego to podstawowy dokument strategiczny polityki regionalnej państwa. Będzie on obowiązywać do 2030 roku. KSRR rozwija postanowienia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w zakresie obszaru rozwój społecznie wrażliwy i terytorialnie zrównoważony. Dokument identyfikuje cele polityki regionalnej oraz działania i zadania, jakie dla ich osiągnięcia powinien podjąć rząd, samorządy województw, samorządy powiatowe i gminne oraz pozostałe podmioty zaangażowane w tę politykę.

Zrównoważony rozwój całego kraju

W Lidzbarku Warmińskim z samorządowcami województwa warmińsko-mazurskiego spotkała się wiceminister Małgorzata Zielińska. - Projekt Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 kładzie nacisk na zrównoważony rozwój całego kraju. Odchodzimy od polityki, która wspierała tylko duże miasta. Chcemy wzmacniać konkurencyjność wszystkich regionów, miast i obszarów wiejskich – mówiła wiceminister Zielińska.

Podsekretarz stanu podkreślała potencjał województwa warmińsko-mazurskiego w sferze: gospodarki wodnej, przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz turystki. Zielińska przekonywała, że te branże powinny tworzyć osie rozwoju regionu. - Chcemy dostrzegać w regionach to, co jest wyjątkowe i cenne. Będziemy wykorzystywać inteligentne specjalizacje i na nich budować konkurencyjność – podkreślała wiceminister.

Większe zaangażowanie lokalnych samorządów

W Tarnowie o zapisach w Strategii z przedstawicielami regionu Małopolski rozmawiał wiceminister Adam Hamryszczak, który przekonywał, że nowy model rozwoju to rozwój odpowiedzialny, czyli taki, który zapewnia dobrobyt nie tylko nam współcześnie żyjącym, ale w równym stopniu także przyszłym pokoleniom. - Większe zaangażowanie lokalnych samorządów - gminnych i powiatowych w kreowanie rozwoju oraz aktywna współpraca z samorządem województw pozwala na lepsze planowania inwestycji, które poprawią nam wszystkim warunki życia - mówił wiceminister Adam Hamryszczak.

Spotkania konsultacyjne do końca stycznia

Spotkania konsultacyjne Projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 będą kontynuowane we wszystkich regionach Polski do końca stycznia.

Źródło: MIiR

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Politechnika Wrocławska podpisała porozumienie o współpracy z samorządem województwa (17 stycznia 2019)Orlen przygotowuje się do budowy farmy wiatrowej na Bałtyku (11 stycznia 2019)NFOŚiGW wesprze cztery projekty z zakresu edukacji ekologicznej dla młodzieży (10 stycznia 2019)Do 15 stycznia trwają zgłoszenia praktyk odpowiedzialnego biznesu (09 stycznia 2019)Trwa nabór w ramach programu URBACT III (09 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony