Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. wpływu energetyki na środowisko Ministerstwo Energii
Szkło grzewcze EGLAS - przejrzystość i komfort cieplny firmy Saint-Gobain

Stowarzyszenia branżowe będą wspierać realizację programu Czyste Powietrze

a+a-    Powrót       28 listopada 2018       Powietrze i klimat   

Siedem organizacji branżowych zobowiązało się do podjęcia współpracy mającej na celu wsparcie w realizacji programu Czyste Powietrze, w zakresie konsultacji „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030”, jak również wdrożenia rewidowanych dyrektyw dotyczących efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz dyrektywy na rzecz zielonego budownictwa oaz innych inicjatyw administracji państwowej i publicznej.

22 listopada 2018 roku podczas Kongresu Trendy Energetyczne w Auli Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przedstawiciele czołowych stowarzyszeń branżowych, związanych z techniką budynkową złożyli podpisy pod porozumieniem na rzecz współpracy w zakresie efektywności energetycznej.

Do porozumienia przystąpiły:

  1. Sekcja Główna Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Ciepłownictwa Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
  2. Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji
  3. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV
  4. Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe
  5. Stowarzyszenie Polska Wentylacja
  6. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
  7. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Jak zapisano w preambule porozumienia: „ Podpisanie porozumienia świadczy o tym, że organizacjom w sposób szczególny zależy na powodzeniu realizacji programu Czyste Powietrze. Będą również pracowały nad pozostałymi inicjatywami związanymi ze wzrostem jakości środowiska wewnętrznego w budynkach przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.”

Źródło: PORT PC

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Termomodernizacyjny zawrót głowy (05 grudnia 2018)Szczecin: Ponad 16 mln zł na termomodernizację placówek oświaty (05 grudnia 2018)Budżet UE będzie mocno wspierał transformację energetyczną (05 grudnia 2018)Ustawa wprowadzająca ulgę termoizolacyjną podpisana (03 grudnia 2018)Kraków stawia na efektywność energetyczną (30 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony