Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Program Płatnych Praktyk Letnich SUEZ Polska Sp. z o.o.
System M - kompaktowe pompy ciepła nowej generacji firmy Glen Dimplex Polska

Stowarzyszenia branżowe będą wspierać realizację programu Czyste Powietrze

a+a-    Powrót       28 listopada 2018       Powietrze i klimat   

Siedem organizacji branżowych zobowiązało się do podjęcia współpracy mającej na celu wsparcie w realizacji programu Czyste Powietrze, w zakresie konsultacji „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030”, jak również wdrożenia rewidowanych dyrektyw dotyczących efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz dyrektywy na rzecz zielonego budownictwa oaz innych inicjatyw administracji państwowej i publicznej.

22 listopada 2018 roku podczas Kongresu Trendy Energetyczne w Auli Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przedstawiciele czołowych stowarzyszeń branżowych, związanych z techniką budynkową złożyli podpisy pod porozumieniem na rzecz współpracy w zakresie efektywności energetycznej.

Do porozumienia przystąpiły:

  1. Sekcja Główna Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Ciepłownictwa Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
  2. Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji
  3. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV
  4. Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe
  5. Stowarzyszenie Polska Wentylacja
  6. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
  7. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Jak zapisano w preambule porozumienia: „ Podpisanie porozumienia świadczy o tym, że organizacjom w sposób szczególny zależy na powodzeniu realizacji programu Czyste Powietrze. Będą również pracowały nad pozostałymi inicjatywami związanymi ze wzrostem jakości środowiska wewnętrznego w budynkach przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.”

Źródło: PORT PC

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Plany klimatu i energii do poprawki (20 maja 2019)Ponad 71 mln zł na projekty dot. poprawy efektywności energetycznej (17 maja 2019)Suwałki: Blisko 2 mln zł dofinansowania na modernizację oświetlenia (14 maja 2019)Bando: regulator mógł złagodzić wzrost cen energii bez ingerencji w rynek (13 maja 2019)Senat za zmianą etykiet energooszczędności (10 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony