Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Targi Zero Waste w tym roku w Hali Gwardii w Warszawie

a+a-    Powrót       05 marca 2020       Zrównoważony rozwój       Artykuł promocyjny   

W dniach 20-22 marca br. w Hali Gwardii w Warszawie startuje szósta edycjaTargów Zero Waste - sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Impreza dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcieliby uprościć swoje życie i ograniczyć ilość generowanych odpadów w domu, w pracy, podczas podróży. Organizatorzy – Fundacja alter eko i Little Greenfinity przygotowali szereg atrakcji.

Podczas Targów Zero Waste będzie można m.in. wymienić elektroodpady na gadżety ekologiczne, zaopatrzyć się w bezodpadowe niezbędniki, ułatwiające ograniczanie wytwarzania odpadów, takie jak: domowe kompostowniki, torby, termokubki, produkty kosmetyczne i spożywcze bez opakowań, filtry do wody i wiele innych. Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne poświęcone tematyce redukcji odpadów prezentujące dobre praktyki w tym zakresie. Nie zabraknie warsztatów zero waste, podczas których będzie można przerobić stare na nowe, nauczyć się sztuki kompostowania czy udoskonalić swoje umiejętności szycia. Zaplanowano także kąciki porad zerowastowych z zaproszonymi ekspertami.

- Targi Zero Waste w Hali Gwardii są odpowiedzią na liczne sugestie mieszkańców Warszawy, by wydarzenie odbywało się częściej, w różnych częściach miasta. Warszawiacy chcą mieć sposobność, by robić zakupy w sposób odpowiedzialny środowiskowo oraz by mieć dostęp do wiedzy i dobrych praktyk, które pomogą im skutecznie redukować ilość odpadów. Specjalnym gościem wydarzenia będzie artystka Natalia Przybysz, która w swoim życiu osobistym i zawodowym stosuje zasadę zero waste. Jak to robi? Dowiemy się już 20 marca podczas Targów Zero Waste, zapraszamy! - mówi Kamila Musiatowicz z Fundacji alter eko, organizator Targów.

Targi Zero Waste to wyjątkowa impreza organizowana jako zielony event w myśl zasady: zaczynamy od siebie! Oznacza to, że podczas targów, ich organizatorzy i wystawcy unikają wytwarzania odpadów i dbają o cenne zasoby przyrody. Wystawców i oferentów Targów Zero Waste obowiązują zasady niestosowania opakowań jednorazowych oraz drukowanych ulotek, plakatów, folderów. Wszystkie drukowane materiały pochodzą z recyklingu a impreza promuje ideę współdzielenia, pożyczania i naprawiania.

- Jesteśmy dumni, że możemy gościć w Hali Gwardii Targi Zero Waste, wydarzenie tworzone przez ludzi z pasją, którzy poprzez swoje działania zachęcają innych do ekologicznego stylu życia. Takie wydarzenia są ciekawe i tworzą przestrzeń do spotkań, dyskusji, nauki. Hala to miejsce stworzone dla ludzi, ma wspierać sprawy dla nich ważne. Tym bardziej cieszy nas, że możemy uczestniczyć wspólnie z naszymi partnerami w tworzeniu wydarzeń pokazujących świat z innej strony. Przez ostatnie trzy lata zarządzania Halą spotkaliśmy wiele osób, które chcą coś zmienić w naszej rzeczywistości, mają wyobraźnię, wierzą w swoje ideały. Współpraca z nimi jest jednym z filarów działania Hali - ma być to miejsce tworzone przez ludzi dla ludzi. To buduje prospołeczny charakter Hali, na którym bardzo nam zależy - mówi Krystyna Chami z CBR Events, koordynator programu Hali Gwardii. - Cieszymy się ogromnie, że tak wartościowa inicjatywa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Warszawy - dodaje.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegóły na www.targi-zerowaste.pl.

Źródło: Targi Zero Waste

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jaką rolę mógłby odegrać NFOŚiGW w nowym systemie ROP? (10 lipca 2020)Skutki uboczne pandemii, czyli 40 mln maseczek ochronnych wyrzucanych każdego dnia we Włoszech (03 lipca 2020)W trosce o wspólną przyszłośći! Czyli jak działa firma oparta o etykę zrównoważonego rozwoju (03 czerwca 2020)Zapobieganie marnowaniu żywności zaczyna się we własnej kuchni (28 kwietnia 2020)Czym skorupka za młodu… czyli młodzież tworzy własne projekty edukacyjne (27 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony